megane 4 yağ ve filtre önerisi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan muratk19
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

muratk19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese iyi forumlar aracım 1.3 tce 2020 megane 4 40 bin bakımını özel serviste yaptırmak istiyorum yağ ve filtre öneriniz var mı?

Merhabalar.

Filtre olarak filtron filtre mann veya orjinal bosch filtre öneririm 3 markada kaliteli ürünler üretir. Fakat çakma ürünlere dikkat edin. Kendi kullandığım ürünler genelde filtron ve bosch marka oluyor iki markadan da memnunum.

Yağ olarak ta 2 bakım motul sonraki 2 bakım petronas üst üste kullandım kaliteli güzel yağlardır tavsiye ederim. Aracınıza uygun kullanma klavuzunda yazan yağ özelliklerine bakarak alabilirsiniz.

Aynı araç bendede var.acea c3 onaylı rn17 onaylı yağ kullanılmalı.piyasada rn17 onaylı yağ pek yok.Bu hafta aracın bakımını yaptırdım.Lukoilin Rn 17 onaylı yağını kullandım.Daha önceki araçlarımdada lukoil kullanmıştım.Kaliteli yağdır.Tavsiye ederim

Hangi motor olduğunu da yazarsanız iyi olur. 1.3 tce için liqui moly 5 30 4410 öneriliyor. Kendi aracımda 3. Bakım için bunu kullanacağım. Yağ konusunda net bilgi yok malesef, servisler kafasına göre yağ kullanıyor.

Geri