Megane 4 ön salıncak

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan muska35
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Arkadaşlar 1.5dci HB megane 4 aracımı bakıma soktuğumda servis sol ön salıncakta boşluk olduğunu değiştirmek gerektiğini söyledi. Fiyat olarakta sadece parça fiyatını 3600₺ civarı bir rakam olduğunu söyledi. Ücret yüksek geldiği için değiştiremedim. Aynı parçayı dışarıda araştırdığımda ise yan sanayi olarak parçayı 600₺ civarına buldum. Öğrenmek istediğim daha önce yan sanayi olarak salıncak değiştiren oldu mu ? yan sanayi ile arada bu kadar fark olması biraz şüphelendirdi çünkü

Bir önceki aracımda Megane 3 de yan sanayi taktırmıştım düzen tutmadı 6 ay sonra orjinal takmak durumunda kaldım.Tavsiye etmiyorum sanayiden orjinal parçayı servisten daha ucuza alıp taktırabilirsin.

Servisin salıncak değişmesi gerekiyor dediği problem ile ilgili sadece rotili değiştirerek giderdik. Ekstra olarak probleme bakarlar iken balatalarında değişmesi gerekiyor demişti ama rotil değişirken balatalarıda gösterdiğimde ustam gerekmiyor daha 15-20 bin km daha gider dedi ama inanmadım ve sağolsun yeni balata ile aracın üstündeki balataları ölçüleriyle göstererek servisin abarttığını kanıtladı :)

Boşluğu salıncak burcundan yapıyor, servis burç değişimi yapamadığından kendi bünyesinden komple salıncak değiştiriyor.

Orjinal burç satın alıp, dışarıda salıncağı söktürüp burcu çaktırırsanız çok daha ucuza halledersiniz hemde orjinal salıncağınız ile.

Özel servis salıncağı söker, ardından tornacıya gider tornacı burcu söküp, yeni burcu çakar.

Geri