Megane 4 HB Lastik Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan rampy34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Lastik ebadını 225 x 45'le değiştiren oldu mu ?

yazlıklarda 225 45 17 kullanıyorum çünkü fabrika ebatı ara ölçü kalıyor ve fiyatı yüksek ancak bu değişikliği yaparken dönme çapında büyük sapma olmaması gerekli orjinal ebatı göz önünde bulundurlarak yapılması gerekli. Kış lastiklerinde taban alanı orjinal ve daha dar olsun yine yine de orjinal ebat kullanıyorum.

yazlıklarda 225 45 17 kullanıyorum çünkü fabrika ebatı ara ölçü kalıyor ve fiyatı yüksek ancak bu değişikliği yaparken dönme çapında büyük sapma olmaması gerekli orjinal ebatı göz önünde bulundurlarak yapılması gerekli. Kış lastiklerinde taban alanı orjinal ve daha dar olsun yine yine de orjinal ebat kullanıyorum.

Sizin araçta tork fazla. Performans sorunu hissetmemişsiniz özellikle hızlanmada ama yakıta az da olsa dezavantajı olacaktır.

Bu ay eskiyen lastiklerimin yerine Batı Lastik’ten tanesi 2000 tl’ye 225/40/18 ebatlarında Continental Premiumcontact 7 model lastiği taktırdım. Aracım 18 inc jant olduğu için konfor konusunda sıkıntı yol tutuş konusunda iyiydi ama bu lastik konforu ciddi oranda arttırıp zaten iyi olan yol tutuşunuda bir tık arttırdı.

Geri