Megane 4 HB Lastik Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan rampy34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

rampy34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Araca sıfır lastik almayı düşünüyorum. Merak ettigim birsey var. Bende michelin primasy 3 lastik var. 205 50 17 93v.
Yeni almayı düşündüğüm lastik Continental Eco Contact 6. Ancak bu lastik agırlık ve yük endeksi 93 Y. Bir sorun yaratır mı yeni takacağım lastiklerde ki bu fark. Bir de önerebileceginiz başka marka model var mi michelin haricinde.

Araç megane 4 hb icon 1.5 dci 2018

Merhaba. Araca sıfır lastik almayı düşünüyorum. Merak ettigim birsey var. Bende michelin primasy 3 lastik var. 205 50 17 93v.
Yeni almayı düşündüğüm lastik Continental Eco Contact 6. Ancak bu lastik agırlık ve yük endeksi 93 Y. Bir sorun yaratır mı yeni takacağım lastiklerde ki bu fark. Bir de önerebileceginiz başka marka model var mi michelin haricinde.

Fabrikasyon gelen lastikler değil mi bu düşündüğünüz lastik. Benim araçta var biraz yıpranmış sahibi değiştirmemiş. Açıkçası yol tutuşunu hiç beğenmiyorum.

Fabrikasyon gelen michelin primacy 3 diye biliyorum. Continental eco contact 6 dan memnun degil misiniz

Bu sorun yaratmaz. Ben de değiştirmeyi düşünüyorum. Eylül ayında alacaktım çok pişman oldu. Diğer aracıma 17" Continental aldım. şimdiki fiyatlar neredeyse 3 katı.
Bu arada ben alırken Eco Contact yerine 50 TL'ydi farkı Premium Contact 6 almıştım

Continental EcoContact da Michelin Primacy de tasarruf odaklı lastiklerdir. Önceki aracım clio da fabrika çıkışı Continental Eco Contact 5 vardı ve çok patinaja düşüyordu yada virajlarda hafif kaymalar yaptığı da oluyordu bu sebeple Megane da Michelin Pilot Sport 4 aldım seneye yenisini almam gerekecek gibi yine Michelin Pilot Sport 4 yada Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 almayı düşünüyorum alacağım zamanki fiyatlarına göre bakarak.

Fabrikasyon gelen michelin primacy 3 diye biliyorum. Continental eco contact 6 dan memnun degil misiniz
Dediğim gibi bendekiler yıpranmış vaziyette ancak yol tutuşu hiç iyi değil.

Continental EcoContact da Michelin Primacy de tasarruf odaklı lastiklerdir. Önceki aracım clio da fabrika çıkışı Continental Eco Contact 5 vardı ve çok patinaja düşüyordu yada virajlarda hafif kaymalar yaptığı da oluyordu bu sebeple Megane da Michelin Pilot Sport 4 aldım seneye yenisini almam gerekecek gibi yine Michelin Pilot Sport 4 yada Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 almayı düşünüyorum alacağım zamanki fiyatlarına göre bakarak.

Güzel bilgi vve tecrübe paylaşımı teşekkürler.

Megane'larda michelin primacy 3 veya conti ecocontact 5 gelir fabrikadan... Bende conti var... Michelin olsa daha iyi olurdu...

Lastik ebadını 225 x 45'le değiştiren oldu mu ?

Geri