Megane 4 garanti bitmeden araçta nereleri kontrol etmek lazim ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan osi007
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

osi007

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

Yeni arac sahibiyim. 2018 megane 4 sedan icon 1.5 dci Araca yabanciyim. Garantinin de bitmesine 2.5 ay kaldi. Garanti bitmeden aracin kronik sorunlu yerlerini kontrol etmek istiyorum. Benim aracimdada varsa garanti bitmeden yaptirmak istiyorum.

Iyi forumlar.

+2yıl garantiyi uzatın 1799tl ayrıca bakımlarını Yetkili Renault servislerinde yaptırırsanız servis yönünden kafanız rahat olur. Kasko mutlaka yaptırın. Yedek parça yönünden megane 4 bol miktarda servis ve yan sanayide mevcut. Renault en sevdiğim yönü bu. Parça sorunu yok çok şükür.

Garanti uzatmayi yanlis hatirlamiyorsam son 3 ay kala yapiyorlar. Ben uzattim izmirde 2300tl olmus fiyati

Fan motorunu hatta direk fanı kontrol ettirin,

Sorun yoksa bile servise şikayet olarak kayıt açtırın plakanız adına dursun bu fan şikayeti

Kronik hastalık

Ben şirket aracı olarak kullanıyorum şirketimizde 18 tane 1.5 dci 2017 edc araç var, tahmini 9-10 tanesinde fan sıkıntısı yaşandı.

Başta sesli çalışıyordu, ardından çalışamayıp soğutmayınca harareti yükseltiyor. Aman dikkat.

Genelde 100.000 km'yi devirmiş araçların başına geldi o km civarlarında

Yetkili servis mekanikçileriyle yakın olduğumdan dolayı bunun kronik bi sıkıntı olduğunu söylüyorlar

Aklıma gelen başka birşey ise vites topuzu mandalı kırıldı 3 kez o değişti garantiden

Geri