Megane 4 Arıza Işığı

CptPrice

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar herkese. Geçen gün basima gelen bir olayi sizinle paylasicam. Sebebini bilen varsa aydinlatirsa sevinirim. Tum gun aktif halde aracla gezmiştim hic bir sikinti yoktu. Aracim 2700 kmde daha 2020 model megane 4 1.3tce. En son eve geldigimde park etmek uzereyken daha durmadan emniyet kemerini cozdum o sirada da durdum. Anlik olarak stop uyari ikazi ve 4luler yanip sondu. 1 sn bile surmemistir bu olay. O gün cam filmi yaptirdim ayni zamanda orada radyoyu acik biraktilar surekli. Akuyle ilgili bir sey mi yoksa oyle anlik bir denk gelmemi diye dusunmustum. Sonra aradan 4 gün gecti. Bir daha hiç yapmadı bu sabaha kadar. Sabah ilk çalıştırmada bu sefer stop ikaz ışığı ve sesli bir uyarı ile ekranda motor arızalanabilir tarzında bir yazi ile uyari verdi. Anında kapatıp yağını suyu fren hidroliğini kaçak göçek varmı diye bildigimce her yerini kontrol ettim. Sonra tekrar kontak açtığımda ikaz ışığı yoktu. Renault yol yardımı arayıp çekici çağırcaktım. Onlarda ekranda uyarı yoksa siz kendiniz servise gidebilirsiniz dediler yönlendirme yaptılar. En yakın yetkili serviste aracın beynini bağlayıp kontrol ettiklerinde "Yakıt Basınç" uyarısı verdiği görülmüş. Bana dedikleri şey aracınız yokuşta mı bırakıyorsunuz eğer öyleyse bu uyarıyı verir dediler ve de çeyrek deponun altında benzinle bırakmışssınız havada çekmiş olabilir yeterli basıncı sağlayamadıysa uyarı vermesi normal dediler. Ben de sürekli orda bırakıyordum ve de ilk arabam değil dediğimde , şamandıranın çalışmasını anlattı. Çok eğimli bir yer değil evet ama yana yatık bir şekilde onu arkasindan yukarda gibi degilde sağ tarafi sol tarafina oranla yukarida olacak sekilde araç eğimli duruyor. Cevapları beni tatmin etmedi ama yapabileceğim de bir şey yok gibi duruyor. Bana sanki kullandığım benzinle alakalı geliyor. Shell marka aldim en son ama farklı bir yerden aldım bu sefer. Ondan önce petrol ofisi ya da bpden alıyordum. Sizlerin bu konuda bilgisi varsa beni aydınlatırsanız sevinirim. Ustanin dedigi gibi aracin durus sekliyle alakali olabilir mi. Baska bir servise gostermeli miyim