Megane 4 Amerikan Stop & Gizli Özellikler

kendi yazılımında olan bir özellik ama bütün megane larda kapalı sadece kodunu giriyoruz açılıyor

Nasıl yapıldığını açıklayabilir misiniz

Merhaba nasıl yapıyor kodu nereye giriyoruz Bilgi verirsen denemek isterim

Benim bildiğim bu özellikler OBD 2 portuna takılan teşhis cihazı ve ddt4all programıyla yapılıyor.her cihaz uymuyor.çinden cihaz sipariş ettim gelince clio 4 umde denicem sonuçları paylaşırım.o cihaz ve programla aracın ayarlarına erişip yapıyorsunuz bu kadar basit.servis de yapar ama uğraşmıyor ve bi o kadar cahil.

Sıfır hyundai i 20 aracının otomatik kapı kilitlenmesi için servise götürmüştüm eleman bilgisayara bagladi bakti etti öyle bir ayar yok dedi sonra ben artik programda hangi menüde olduğunu öğrenip gittim dedim şu şu menüye gir ayar orda girdi oldu adam da öğrenmiş oldu resmi servis bu bir de.

Merhaba nasıl yapıyor kodu nereye giriyoruz Bilgi verirsen denemek isterim

DDT4all programı ve satın alacağınız OBD 2 cihazı ile çok basit yapılıyor. Program ve obd var ise şöyle yapılıyor.

VİRAJ AYDINLATMALI SİS FARLARININ AKTİF EDİLMESİ, SİNYALLER ÇALIŞINCA GÜNDÜZ FARLARININ PASİF EDİLMESİ.
ECU- EMM seçilecek buradan USM_CMF SAILING B4 seçilecek
Açılan pencereden LIGHTS seçilecek. LIGHT CONFIGURATION ekranından parametreler aşağıda ki gibi yapılacak.

E_B Cornering Inhibiting parametresi orijinal de 1 dir, 0 yapar ve yandan SEND e basarsak viraj aydınlatmalı sis farı aktif olur.
E_B_DRLInhibition By Flasher parametresi orjinalde 0 dır, 1 yapar ve yandan SEND e basarsak ön sinyaller çalıştığında gündüz farları kapanır.

Program hakkında bilginiz yok ise, şehrinizde cüzi ücret karşılığı veya ücretsiz bilene yaptırın. Aksi aracınıza zarar verebileceğiniz için risk almayın. Bırakın bilen birisi yapsın.

Diğer yapılabilir özelliklerinde nerden nasıl yapıldığını paylaşabilecek bir arkadaşımız var mı?

Dostum bende golf ten megane a geçtim. VW bambaşka bir dünya. Renaultta bu söylediklerinden anlayacak birini bulamazsın.

Golf te trendline alırsın highline ve hatta ötesi yaparsın hiç bir sorun yaşamadan. Renault ta ne alırsan o. Maalesef :(

Konu hortlayınca bu mesajları gördüm hiç katılmadığım ve bence yanlış olduğundan yazıyorum. Eğer yazdıklarım yanlışsa veya güncel olarak bir şey demek istersen dönersen herkesin bilgisi olur.

A3, yeni kasa 1.6 TDI, 110hp ve 116hp (8V) 3 sene, Sedan ve HB. Golf 7, Highline, 1.4 TSI, EDC (3 ay) kullanmış/Sahip olmuş biriyim. Eski kasalarında da Audi TT, Audi A5, Passat vb tecrübelerim oldu.
Bunun dışında bu arabalarda Vag VCDS ve orjinal uygulamalar üzerinden Ender Elektronik aşamasında işlemlerim oldu. Daha forumlarda neredeyse hiç yapılmazken. Gizli özellik açma dışında, STronic Kalibrasyonu, Direksiyon tanıtma, Enjektör tanıtma, DPF İşlemleri vb gibi daha uç ayarlara da girdim. Kaynak azken Meksika forumlarından da bulup yaptığım işlemler oldu.
Bunları yaparken de 10-15 sene Doğuş Oto tecrübeli kendi servis açmış ustalardan arkadaşım gibi olanlar var. DSG vb. sorun yaşayan olursa yardımcı olurum. Doğuş Oto Merkezde belli seviye üstünde yöneticilik yapan eş dost akrabam da var.

Gelelim senin yazdığın neden yanlış. Trendline'ı alıp nasıl yazılımsal highline üstü yapıyorsun. 2 gizli özellik açarak mı far, koltuk, multimedya değişiyor...
Yazdığın zamanda Golf 7, 4 yaşında. audi A3 8V 3 yaşındaydı. Yani yurtdışı fason şirketler diyeyim (Vag VCDS) vb bu yazılımları tamamen çözmüş, youtube'da videoları olan forumlarda paylaşılmış bilgilerdi.
Megane 4 için yazdığında 1 yaşındaydı. Ben 20 gündür Megane sahibiyim. Birçok işlemi dün yaptım.

Bu eleştirdiğin gizli özellik diye geçen konularda Megane 4 (icon paket için) A3 ve Golf 7'den daha çok özellik barındırıyor. (Daha d4tall'u hiç kullanmadan söylüyorum VW grubunda kullanılan VAG VCDS'de 27000 parametre vardı.) Örnek hangisinde o özellik yokken Android Auto aktif edilebiliyor. Ben bunu yapınca bence aracın değeri çok arttı. Sonra v2 yazılımdan v7'ye yetkili serviste değiştiriliyor. Sonra da yazılım güncellemesini 2 tıkla sen v8 yapabiliyorsun. Motor Sesi aktif ettiğimde açılan menü, sonuç mükemmel. Bunlar Golfte, A3'te mümkün değil. Kadran selamlama, Amerikan Park, S5, RS99 gibi açılsa ne olacak. Bunlar ne işe yarıyor...

Diğer yönden Golf 7, A3 8V'nin artıları bence başka yerlerde. Dizel ve benzinlisi daha performanslı. Çok daha sessiz. Kasa olarak biraz daha beğeniliyor. Vites daha sarsıntısız hızlı. Megane 4 daha sağlam. Dizel motoru çok daha iyi. Daha sorunsuz. Bakım masrafı düşük. Piyasası daha uygun. Sonuç böyle gider. Hemfikir olduğun konularda yazsaydın bu kadar uzun yazmazdım.

DDT4all programı ve satın alacağınız OBD 2 cihazı ile çok basit yapılıyor. Program ve obd var ise şöyle yapılıyor.

VİRAJ AYDINLATMALI SİS FARLARININ AKTİF EDİLMESİ, SİNYALLER ÇALIŞINCA GÜNDÜZ FARLARININ PASİF EDİLMESİ.
ECU- EMM seçilecek buradan USM_CMF SAILING B4 seçilecek
Açılan pencereden LIGHTS seçilecek. LIGHT CONFIGURATION ekranından parametreler aşağıda ki gibi yapılacak.

E_B Cornering Inhibiting parametresi orijinal de 1 dir, 0 yapar ve yandan SEND e basarsak viraj aydınlatmalı sis farı aktif olur.
E_B_DRLInhibition By Flasher parametresi orjinalde 0 dır, 1 yapar ve yandan SEND e basarsak ön sinyaller çalıştığında gündüz farları kapanır.

Program hakkında bilginiz yok ise, şehrinizde cüzi ücret karşılığı veya ücretsiz bilene yaptırın. Aksi aracınıza zarar verebileceğiniz için risk almayın. Bırakın bilen birisi yapsın.

Bu bilgiyi bulamamıştım. Teşekkür ederim.

internette bazı forumlarda nasıl açıldığı anlatılmış. Bazı özel servisler var. Ellerindeki yazılım ile açıyorlar.

Geri