Megane 2 Yağ Değişimi ( Video )

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan RedFoX
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Aracımın yağını değiştirmek için nette araştırayım dedim buldum sizlede paylaşmak istedim yararlı video.

Sizlere bir sorum olacak yağ karter tapasını açmak için motor korumalığını mecburen sökmek zorundayız. Bugün arabanın altına girip baktım :( .
Bunu her seferinde sökmek yerine karter tapasının orduğu yere motor korumalığına sanayide delik açtırsak nasıl olur ? deliğide plastikten bir tapa gibi bir şey yapsak mantıklı olurmu ? her yağ değişiminde sök tak yalama olmasın korumalığın civataları.

Dizel Megane 2 Yağ Değişimi Videoları 3 Parça ( Benzinlininde bir farkı yok )

​Karter muhafazası zaten yumuşak bir madde.Aslında sök tak deforme olmaya müsait.Ben tam tapanın altını makasla kestirdim.Sök tak derdi bitti.

Cok faydalı bi konu teşekkürler paylaşım icin

​Karter muhafazası zaten yumuşak bir madde.Aslında sök tak deforme olmaya müsait.Ben tam tapanın altını makasla kestirdim.Sök tak derdi bitti.

En iyisini yapmışsın. Bende yapmayı düşünüyorum benimki metal yumuşakta değil gibi duruyor :S neden bu şekilde yapmamışlarki bi parçayı sökmek için bi dünya şey çıkarıyorsun. Altına girip bakınca çok şaşırdım.
Yağ filtresini sökmek için de mecbur lpg enjektörleri sökülecek.

Cok faydalı bi konu teşekkürler paylaşım icin
:eyv

En iyisini yapmışsın. Bende yapmayı düşünüyorum benimki metal yumuşakta değil gibi duruyor :S neden bu şekilde yapmamışlarki bi parçayı sökmek için bi dünya şey çıkarıyorsun. Altına girip bakınca çok şaşırdım.
Yağ filtresini sökmek için de mecbur lpg enjektörleri sökülecek.

:eyv

yerini işaretle tüpcülere git onlarda delmek için aparat var. en fazla 5tl ye mal olur.

Yağ filtresi için hiç bir şey sökmeye gerek yok.Videodaki arkadaş turbo hortumunu bile söktü , sanırım videoda rahat göstermek için söktü.. Hiç gerek yok aparat gayet rahat giriyor oraya..yağ , hava , polen filtreleri gayet kolay ve çabuk değişiyor , bir tek mazot filtresi için davlumbaz falan sökülüyor.

Karter korumaya delik açtırmaya gerek yok senede bir defa değişen bir şey için gerek yok.Karter korumanın kenarları açık olduğundan birçok pislik doluyor içine sökülürse temizlemiş olursunuz.

Yağ filtresi için hiç bir şey sökmeye gerek yok.Videodaki arkadaş turbo hortumunu bile söktü , sanırım videoda rahat göstermek için söktü.. Hiç gerek yok aparat gayet rahat giriyor oraya..yağ , hava , polen filtreleri gayet kolay ve çabuk değişiyor , bir tek mazot filtresi için davlumbaz falan sökülüyor.

Dizelde öyledir bilmiyorum. benim bahsettiğim lpg enjektörleri oraya monte etmisler söküp almasi zor degil. Yoksa el yanaşmıyor.

Karter korumaya delik açtırmaya gerek yok senede bir defa değişen bir şey için gerek yok.Karter korumanın kenarları açık olduğundan birçok pislik doluyor içine sökülürse temizlemiş olursunuz.

15 binde bir dedigin gibi en fazla 2 senede 3 sefer sökülur. Ama yağ değişimi için koca korumaligi indirmek çok saçma.

Geri