Megane 2 araç aldım bir kaç sorum olacak sizlere

MeganeHB34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamün Aleyküm Arkadaşlar

Forumda yeniyim 1 ay önce megane 2 hb 2004 otomatik dynamique 1.6 16v aldım

Hesaplarıma göre araç lpg de istanbul şehir içi 660 kuruş yakıyor bu bana çok ama çok fazla geldi ( LPG litre fiyatı 3,50 kuruştan alıyorum ) LPG sistemi Atiker

gaz ayarı yaptık olmadı, maf sensörünü değiştim olmadı, oksijen sensörü temizledik olmadı araç halen çok yakıyor araçta herhangi bir arıza kodu da yok ve çok sakin kullanan biriyim

forumda biraz araştırdım 25 veya 35 kuruş arası yakıyor diyolar genelde

ortalama yakıt tüketimi hangisi oluyor aceba ?

benim araçta görülen max 2 bin devirde

ORTALAMA: 16.3 L/100

ORTALAMA: 12.4 Km/h

ANLIK: 11 İLE 16 arası değişiyor

YAKIT TÜKETİMİNİ EN AZA NASIL İNDİREBİLİRİM BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

aracın bakımı yeni yapıldı yağ ve tüm filtreler değişti bu arada

GELELİM 2. KONUYA
Aracım rolantide 900 devirde çalışıyor araç otomatik olduğu için D ye alıp ilerliyorum trafik veya kırmızı ışıkta falan durduğumda frene bastığım halde araç bi 15 saniye falan 1.100 devire kendi kendine gaz veriyor 15 saniye sonra gaz kesip rolanti 900 devire düşüyor bu normal mi yoksa bi sorun mu var bilemedim

BİLGİLİ ARKADAŞLARIN YORUMLARINI BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Ayni aractan bende var benmkide otomatik 3.34 dan aliyorm lpgyi, ankara sehir ici 40 45 kurus yakiyor benmki.

Benim aracım 1.4 düz vites. Mersinde oturuyorum. Lpg yi 3.16 tl den alıyorum. Depoyu tam doldurup Mersinden Adana ya gittim.(Otobandan) Gidiş geliş 155 km. Mersinde tekrar aynı petrolden doldurdum 32 tl aldı. Yani şehir dışı 21 krş gibi. Şehir ici 30 kuruş civarı.

Soğuk havalarda motor tamamen ısınana karar devir yüksek oluyor benim ki soğuk ken 2000 devre kadar çıktığı oluyor. Ama sonra 900 devre düşüyor. Hava soğuksa yapıyor. Sıcak havalarda böyle bir durum olmadı. Bence sıkıntı yok yani. 3 yıldır kullanıyorum.

Merhabalar, siz forumda 25-35 krş diyenlere çok aldırmayın. Bu zamlardan sonra o kadar düşük yakması pek mümkün değil. Ya da şehirden şehire farklılık gösteriyor olabilir bilemiyorum. Benim aracım düz vites 40-45 krş arasında değişiyor şehir içinde yaktığı. 66 krş bana da biraz fazla geldi. Ama Sizin İstanbul trafiğini düşünürsek bu kadar yakması normal olabilir. Birde bujilerinize ve bobin kablolarına falan baktırın derim.
2. sorunuza gelecek olursak benim aracım düz vites, bende araç soğukken 950-1000 devir civarında oluyor rölanti. araç ısınınca 700-800 lere düşüyor sanırım.

Geri