Megane 2 2006 1.6 benzinli Radyatör fanı durmuyor

gokhans

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Merhaba arkadaşlar konu başlığında yazdığım gibi megane iki dynamic 1.6 16V 112 ps aracım var radyatör fanı ile ilgili sorun yaşıyorum. Arabayı hiç çalıştırmasam bile akü kutup başını sökmeden radyatör fanı durmuyor. Araba bir gün yattı kapının önünde aküyü bitirene kadar fan durmadı. Şimdi aküyü değiştirdim kutup başını taktigimda yine fan dönmeye başlıyor. Diğer konuları okudum ama benim sorunumla ilgili bir cevap bulamadım. Radyatör sigortasını değiştirdim yine sorun devam ediyor. Başına böyle bir şey gelen var mı. Bunu neden yapar. Klima ısıtma her şey normal çalışıyor ekranda da hiçbir arıza vermiyor.[/CODE]

Merhaba, kabloları kontrol ettirin mutlaka bir yerde temas vardır yoksa durduk yere çalışmaz...

Kontrol ettim sigortasınıda değiştirdim aynı değişiklik yok.

Fan rezistansı var fanın plastiğinin arkasında alt köşelerde oluyor ona bi bakın porselenin içinde bobin gibi bişi şekli yada komple fan değişin oda fanda sıfırlanmış olur sorununuzda çözülür kökten

• Beğen
Tepkiler: gokhans
Şimdi bu parçayı bekliyorum salı günü düzeltmezse fanıda değiştireceğim. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 33cce67e-a0bf-4272-963d-f779c7ef45ce.webp
    33cce67e-a0bf-4272-963d-f779c7ef45ce.webp
    15.6 KB · Görüntüleme: 3
  • Beğen
Tepkiler: zmr35
Parçayı değiştirdim olmadı sorun devam ediyor

O fanın porselen parçası var bobin gibi ona bakın

Geri