Megane 1 - Benzin ve LPG Aynı Anda Harcanması

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan meganne
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bilmem ayni konumu ama. Megan2 de 1000 km tolculuk yaptim. Lpg ile birlikte sanki benzin de yakiyormus gibi ibre düşerdi. Sonradan şöyle bbir tik düşünce tekrar eski haline gelirdi. Ustalarin söylediği ise depoya yakit alindiktan sonra ibre arabanin yakit yakma oranina gore ibreyi dusururmus. Sonra bakiyoki depo dolu. Tekrar eski haline getirirmis. Ayni dedigi gibi oluyordu. Zaten ayni anda lpg benzin yaksa araba bogulur

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eskiden böyle değildi ama...

aynı anda benzin yaksa araba boğulur hikayelerine inanır musun...

mesela lpg ayarında...benzin destek kısmı var...mesela 5000 devirden sonra ek benzin takviyesi yap diye..

o zaman niye boğulmuyo peki...hatta performans için yapmış adamlar...sen boğulur diyon :D

----
diyorlar ki : renolarda benzini tekerlere göre algılar...ondan düşüyor...

adamda cevap vermiş işte...benzin ile tekerin dönmesinin alakası yok...

1. viteste 100 km hız yaparsan: yakıtın 20 lt olur
5. viteste 100 km hız yaparsan: yakından 4 lt olur...

adam traşı bitirmiş yani )

Son düzenleme:
eskiden böyle değildi ama...

aynı anda benzin yaksa araba boğulur hikayelerine inanır musun...

mesela lpg ayarında...benzin destek kısmı var...mesela 5000 devirden sonra ek benzin takviyesi yap diye..

o zaman niye boğulmuyo peki...hatta performans için yapmış adamlar...sen boğulur diyon :D

----
diyorlar ki : renolarda benzini tekerlere göre algılar...ondan düşüyor...

adamda cevap vermiş işte...benzin ile tekerin dönmesinin alakası yok...

1. viteste 100 km hız yaparsan: yakıtın 20 lt olur
5. viteste 100 km hız yaparsan: yakından 4 lt olur...

adam traşı bitirmiş yani )
Ben tekere gore alir demiyorum. Yakit ortalamasina gore alabilir ama. Adamda belki onu kastediyordur. Tabiki tekerlek meselesi saçma. Ama beyin yakilan ortalama benzine göre ibreyi düşürebilir. Ayni anda gaz ve benzin yakarken yeni araclarda artik bi sıkıntı yapmıyor olabilir. Eski araclarda gayrt sıkıntılı idi bu durum. Artik araclar enjeksiyonlu. Beyinden brnsin yakmasini tamamen kestiklerini biliyorum. Benzin pompasina giden fisi çıkarıp deneme yaptinmi hic ?diger konuda ben yanlis anlamisim eyv :)

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yaptım dedim ya...o zaman çalışmıyor..
lpg ciye dedim , inandıramadım...sonra kendide denedi çalıştıramadı..

gaz ayarını bozdu yolladı...

bu sistem lpg ye geçince , benzin enjektörlerini kesiyorsa...benzin göstergesini de keser di mi..

neresini kurcaladılarsa bulamıyom:)

kablolama olduğunu düşünüyorum da , bağlantı şemaları internette yok

benzin kesici role varya...o roleyi benzin pompasına bağlar gibi, göstergenin benzin yakıt kablosunun + sına bağlayım...

sonra dedim ki..akımı sıfırlarsa gösterge sıfıra iner. :)

elemanın teki aküyü değiştirdiken sonra böyle sorunu yazamış...inşallah yazılımsaldır...lpg kablosu yolda: )

evet ...lpg kablo bağlantılarını buldum..
lpg ...benzin ile ilgili bi tek enjektörlere bağlanıyor....

benzin pompasıyla, yakıt göstergesi ile bağlantısı yok..

2 seçenek kaldı..
1- lpg ayarları...
2- hava diyenlerde bak...hava girdiğinden içeri öyle oluyo diyenler var..kapağı açınca düzeliyormuş..
yani carter havalandırma sisteminde sıkıntı var..

adam yapmış ...amelelik yaw :D

normal diyorlar ya...
arkadaş ben 400 km gittim...o zaman niye düşmüyodu..
hiç mi farketmeyecem yaw öyle bişi olsa
motoru yapıldıktan sonra böyle oldu..

oynatmama ve çözmeme çok az kaldı :D

Yönetim olarak karar aldık aramızda para topluyoruz sana koç gibi Magirüs çekeceğiz Bilal aga az sabret :)):)):))

Magirus güzel değil abi...dolmuşcular öndeki plastiği söküyo, hararet yapıyo galiba )

Geri