Megan 1 sw ve yakıt tüketimim

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan zealous
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
1 hafta önce megane1 rta 2001 1,4 16 v sedan aldım
benzinli

135km ş.arası + 180 km ş.içi = 315 km toplam 125 tl yani ortalama 40 kr / ( 100 km = 8,6 lt )

gaz taktırsam yakıt memnun eder mi diyordum ama sanırım ciddi anlamda fark ediyor...
peki performans ?
o nasıl ?
mutlaka benzin gibi olmaz ama !!!
benim aracım 1.6 16valf bende cok fark etmedi performans acısından ben cok memnunum atiker obd 2 taktım gayet memnunum

Ben de Megane 1 coupe 1.6 16v sahibiyim. En son ölçtüğümde 58 liralık gaz ile 319 km gittim. Arabayı ağırlıklı olarak Batıkent-İncek arasında kullanıyorum. Yani kilometrede 18 kuruş yapıyor.

Bu ölçümde gazın litresini 2.17 liradan almıştım. Yani 100 kilometrede yaklaşık 8.4 litre lpg harcamışım. Bu süreçte yol bilgisayarı da 7.4 litre gösteriyordu.

Arabanın yakıtından inanılmaz memnunum.

Ailemde aynı motorlu Laguna 2 phase 2 var; o buna oranla kayda değer miktarda fazla yakıyor; fakat coupeden inip ona binince değer diyorum.

benim aracım 1.6 16valf bende cok fark etmedi performans acısından ben cok memnunum atiker obd 2 taktım gayet memnunum

Ben de Megane 1 coupe 1.6 16v sahibiyim. En son ölçtüğümde 58 liralık gaz ile 319 km gittim. Arabayı ağırlıklı olarak Batıkent-İncek arasında kullanıyorum. Yani kilometrede 18 kuruş yapıyor.

Bu ölçümde gazın litresini 2.17 liradan almıştım. Yani 100 kilometrede yaklaşık 8.4 litre lpg harcamışım. Bu süreçte yol bilgisayarı da 7.4 litre gösteriyordu.

Arabanın yakıtından inanılmaz memnunum.

Ailemde aynı motorlu Laguna 2 phase 2 var; o buna oranla kayda değer miktarda fazla yakıyor; fakat coupeden inip ona binince değer diyorum.

teşekkürler arkadaşlar en kısa sürede bende atiker taktıracağım...

Geçen acil bir iş için İstanbul'a gitmem gerekti. Araç SW 1.6 16V Genellikle otobanda 130, normal yolda 120 aralığında kullandım. Yol çalışması olduğundan gelirken Bolu dağından geldim ve klima açıktı. 2 yetşkin 2 çocuk (3 kişi diyelim) Ortalama hesaplamam şöyle:
Göstergede görünen rakamlar. Toplam Km 1060 Toplam tüketim görünen: 57 lt (Bu benzine göre). LPG olduğu için + %18 = 68 lt
Buna göre 100 km de 6.5 lt LPG yakmış. 1 km de 0.0642 lt yapıyor.
LPGyi 2.5 liradan hesap edersek 100 km de 16.5 tl, 1 km de 165 kr yapıyor.
0.5 gibi değerleri yuvarladım.

Geri