Lütfen yardım Reno19 benzindesarsinti lpg de rolanti dalgalanması

Ekselans5050@gmail.com

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam aleyküm arkadaşlar kusuruma bakmayın forumda yeni olduğum için böyle bir konu açtım Reno 19 Rte alize 2000 model aracım var üç beş aydır aracda bulunamayan diyeyim arıza var bu arıza rolanti de hiç durmuyordu araç benzin ve lpg de 1.rolanti musuru değişti 2.buji ve kablolar değişti 3.map sensoru değişti 4.bogaz kelebeği değişti 5.bobin değişti 6 oksijen sensoru temizlendi 7.sibop ayarı yapıldı 8.benzin filtresi değişti 9.kac kez lpg ayarı yapıldı sonuç olarak :rolanti de durması biraz düzeldi benzinde sarsıntıli çalışıyor soğukken rolanti ibaresi bir kez tabana inip çıkıyor ara sıra lpg de okadar ayar yapıldı ama malesef rolanti oynaması devam ediyor bir türlü duzeltilemiyor okadar masraf yaptım servise gittim malesef artık kafayı sıyırmış noktasına geldim araç ısınınca biraz daha azalıyor dalgalanma bazen bakıyorsun iyi sabit duruyor bazende sürekli oynuyor yakıtı çekişi gayet iyi ama vitesi boşa alınca başlıyor bide bunlar eski sistem olduğu için bilgisayara bagliyamadilar ben Nevşehir deyim lütfen bu konuda konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim

Enjeksiyonlu araca normal sistem LPG takılınca bu gibi problemler olabilir.
Aracı kullanıcam derseniz Sıralı Sistem taktırın.Hem yakıt hemde bu tarz arıza ihtimalleri düşer.

Motor kulaklarina baktirin. 1 i kopmustur ondan sarsintili calisir.

Aracında sirali sistem Lovato lpg var motor kulaklarında baktırdım ama malesef

Eski sistem olduğu için bilkay ara da bagkiyamadilar

Eski sistem olduğu için bilkay ara da bagkiyamadilar
Kardesim sigorta panelinde pc girişi var ben baglatıyorum bilmiyor yok diyorlar varya bu ustayım diye gecinenlerin yatacak yeri yok...problem düzelebildi mi

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri