Litre-Km hesaplama?

Şuan ben ortalama 40-45 kuruş yakıyorum şehir içinde benzinle.. Yakıtın çok yüksek.. 1.7L Managerımız bile 25Kr'u biraz geçiriyor gazla...

Km'ye düşen yakıt sarfiyatını : Toplam alınan yakıtın tutarı / Yapılan km. şeklinde hesaplayabilirsiniz...

Örneğin siz 20 TL ile 50 km yol almışsınız... 20/50 yaparsanız = 0,4 lira/km çıkar.. 40 kuruş yani..

Ama parça parça alınan yakıtla sarfiyat hesabı çok doğru çıkmaz.. deponuzu doldurun ve km. sayacınızı sıfırlayın ,bitmeye yakın tekrar deponuzu doldurduğunuzda toplam tutarı toplam km.ye bölün doğru sonucu ancak böyle bulabilirsiniz..
tamamen bitse iyi olur. çünkü başıma geldi. birinde 48 lt aldı birinde 54 lt aldı. pompa basıncı, bilhassa hava sıcaklığı çok etkili oluyor. sıcak havada fazla almıyor depo

Megane II ile ilk şehirle arası yolculuğumuzu gerçekleştirdik. Toplam 1083 Km yol gittik ve 44 litre mazot harcadık. Depo full olarak yola çıkıldı ve eve dönüşte fulllendi hesap ortada seviyorum be megane seni....

lpg aynı 2.69 dan aldım 20 tl ile sadece şehir içi 75 ile 90 km arası değişiyor her zaman

Geri