Laguna3 ugultu

fkrtylcn1979

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu uğultu tüm benzinli lagunalarda mevcutmuş babamın 1.6 privilage sinde de vardı benim dikkatimi çekti ve servise sordum denedik cottec bu ses doğal şöyle izah edeyim dedi debriyaj baskı balatanız volanla tam oturup motorun aktarımındaki sesi kulagınız duyuyor, gaza basınca zaten güç aktarımı geliyor ayağını gazdan çekince motor fren yaptırıyor o uğultu motor sesi ve volanla alakalı ama sağlıklı olduğunu gösteriyor dedi....çok tatmin edici bir açıklama değil ama en az 3-4 laguna da daha duyunca doğal olduğuna inandırdım kendimi. lpg konusunda landrenzoyu önerebiliriz bizim aracımızda var ve memnunuz
Tesekkur ederim.cok yorum aldim.bu int sitesinde ayni sorun baska bir markada yasayan olmus v kayisi oldugu yerdeki bilya degisti diye yaziyordu.ins sanzuman vs herhangi bir sorun olmasinda araci severek aldim ama malesef bu ses uzdu biraz

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fkrtylcn1979

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkur ederim.cok yorum aldim.bu int sitesinde ayni sorun baska bir markada yasayan olmus v kayisi oldugu yerdeki bilya degisti diye yaziyordu.ins sanzuman vs herhangi bir sorun olmasinda araci severek aldim ama malesef bu ses uzdu biraz

Bahsettiginiz sizdeki lagunadaki ses bosta giderkende yapiyormuydu

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

iyi bir kontrol ve tetkikle işi sağlama almakda fayda var ama size şöyle bir teminat verebilirim ki 97-2000-2003-2006-2008 olmak üzere 5 kasa laguna dan da kullandı babam her biri (2008 olan hariç 75.000km de) 200.000km leri devirdi ve satıldı yeri geldi 3 silindir yeri geldi yakıt hortumu patladı yeri geldi arızalar yaptı ama hiç yolda bırakmadı aksine hep güven verdi. Laguna diğer renault araçlarından çok farklı bir otomobil içiniz rahat olsun:eyv 2012 21.000km de clio 4 üm var bir arızası olmamasına rağmen beni yolda bıurakırsa şaşırmam süpriz olmaz ama 200.000km de de olsa bakımları yapılan bir laguna da yolda kalmak ekstrem bir durum olurhehe v kayışıyla alakalı olduğuna ihtimal dahi vermiyorum bizimki 2.kez v kayışı değiştirdi sıfırdan beri var

fkrtylcn1979

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

iyi bir kontrol ve tetkikle işi sağlama almakda fayda var ama size şöyle bir teminat verebilirim ki 97-2000-2003-2006-2008 olmak üzere 5 kasa laguna dan da kullandı babam her biri (2008 olan hariç 75.000km de) 200.000km leri devirdi ve satıldı yeri geldi 3 silindir yeri geldi yakıt hortumu patladı yeri geldi arızalar yaptı ama hiç yolda bırakmadı aksine hep güven verdi. Laguna diğer renault araçlarından çok farklı bir otomobil içiniz rahat olsun:eyv 2012 21.000km de clio 4 üm var bir arızası olmamasına rağmen beni yolda bıurakırsa şaşırmam süpriz olmaz ama 200.000km de de olsa bakımları yapılan bir laguna da yolda kalmak ekstrem bir durum olurhehe v kayışıyla alakalı olduğuna ihtimal dahi vermiyorum bizimki 2.kez v kayışı değiştirdi sıfırdan beri var
Mecbur kabul edecez artik.tecrubeye guvenmek lazim

fkrtylcn1979

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mecbur kabul edecez artik.tecrubeye guvenmek lazim

Bosta giderkende aynen ses devam ediyor. Debriyaja basmak etkilemiyor.kullanimda hicbir sorun yok.kronik sanirim.tesekkur ederim yorumlariniz icin..

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı ses benim 1.5 dci manuel vites aracımdada var sabit hızla giderken ugultu tarzında bir ses geliyor hızlanırken yada motor freni durumunda ses kesiliyor , bende kendimce sanzımanla alakalı olduğunu düşünüyordum ama herkeste bu ses var demekki çözümü hakkında şuan için kesin bilgi varmı ?

Fethi

Fethi Beyazay,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba laguna3 aracimda bi sorun var bilgisi fikri olan varsa paylasirsaniz sevinirim.gaza basip giderken sorun yok ayagimi gazdan ceker cekmez ve bosta giderken ugultu sesi geliyor.50 ve 90km araliginda ugultu sesi var.ayna mahruti dedi ustalarim ama gaza basinca ses yapar mahruti benimki gaza dokununca ses kesiyor.direksiyon power olma ihtimalide varmis.bu sorunla karsilasan oldumu

Konuyu hortlatıyorum ama aynı sorunu şimdi ben yaşıyorum araç sahibi bu sorunu nasıl çözdü?

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hala çözüm bulan yok galiba , ben yakın zamanda aracın bakımını yaptırmıstım ama bu sorunu unutmusum sormadım ustaya