Kapılar Kilitlenmiyor

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alakası olmayabilir ama, geçenlerde benim bir arakadaşın Scenic 'inde aynı sorun oldu. Benzin aldıktan sonra, kapıları kilitlememeye başlamış. Direk servise gitmiş. Meğerse pompacı depo kapağını tam kapatmamış ve bu sebeple merkezi sistem çalışmamış. Biraz gülmüşler tabi arkadaşa. İnşallah sizinkide kolay çözülür bir problemdir.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kilit skandalından sonra mazot aldım genelde depo kapağını hep kontrol ediyorum ama sıkıntı ondan değil teşekkürler yinede. Ha bu arada birde sağ arka yolcu emniyet kemerini taktığım halde takılı değil görünüyor paşamın koltuğunu bağladım ama görmüyor. Çakışan bir sorunda olabilir beni bulan cins bir arızada :)

CagdaAktan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla hocam, titizlendikçe bu tip şeylere (forumdan takip ediyorum açtığın konuları) hep başına geliyor insanın :).

CLIORS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gökhan senin bu sorunlara çözüm olarak boy abdesti önermek zorundayım :D

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi 41 defa su dökündüm kiremiti dahi erittim bende bi cenabetlik yok bugünde sinir hastası oldum boşa zaman kaybettik.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bekarlık hayatımda dahi o naneyi yemedim yememde. Arabamda yenmesine de asla müsade etmem ;)

levaic

Mehmet BULUT
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tespit edilen kapının kilit mekanizması arızalanmış olabilir yıkamada su felan değmişse ondan da kaynaklanabilir değiştirince sorun ortadan kalkacaktır geçmiş olsun.

arkadaşlar biz bu arabalarımızı hiç yıkatmayalım bence :) pis kullanalım. beyaz araçlarda yıkamadan dolayı boya atması sorunu v.s hep bundan oluyor. hem bakan bir daha bakmaz, nazar değmez :eyv

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar biz bu arabalarımızı hiç yıkatmayalım bence :) pis kullanalım. beyaz araçlarda yıkamadan dolayı boya atması sorunu v.s hep bundan oluyor. hem bakan bir daha bakmaz, nazar değmez :eyv

kilitler açısından kapıyı açıp tanzikli suyu köşelere tutunca yapıyor bu gibi arızaları normal yıkamadan birşey olmaz.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah şahit asla kapı içine su tutmam. Ama renoda bir hastalık var bırak yıkama suyunu yağmur suyunu dahi fitillerden kapı içine ordanda özellikle hoparlörlerin perdesine alıyor sonrası malum çürüyor kolonlar. Hava yağışlıysa fitiller kuruyana kadar cam açmamanızı tavsiye ederim. Megane symbol laguna hepsinde oluyor bu iş clio da olurmu bilmem ama kilidim bu yüzden bozulduysa fazlasıyla var demektir yapılınca soracağım servise. Klasik müşteri hatası cevabı almazsam sebebini öğrenip paylaşırım.