Isininca tekleme twingo 16v 75 bg

djfernando

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar Twingo 16v 75 BG aracimda isndiktan sonra tekleme olmaya basladi herzaman yapmiyor arara genelde yüksek devirde tekliyor sarsiliyor bide motor cok bagiyor. Yakıtta arttı acaba hava filtresinden kaynaklanirmi? Hava filtresini kapaginda aciklik var. konuyla ilgili bilgisi olan paylasirsa cok memnun olurum ayrıca boğay kelebeği temizlendi hic bır degisme olmadı.
saygilar

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Hava filtresindeki kaçak buna sebep olabilir birde bujilere ve manyetik kaptor e baktırmalısın...

djfernando

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevap icin tesekkürler. ilk firsatta hava filtresini saglamliyacagim. öyle bi deneyim olmassa artik kaptörinsallah fazla ugrastirmaz

djfernando

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
manyetik kaptörü bugün söküp temizledim bide lambda sensörünü degistirdim hic tekleme yapmadi fakat tekleme yaptigizamanlarda hava soguktu onunla ilgisi varmi bilmiyorum hava soguk olunca tekrar deniyecegim.

djfernando

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar selamlar, bugün 40 km kadar yol yaptım arac neredeyse hic teklemedi sadece bir ara ışıklarda beklerken motor duracakmıs gıbı sanki 2 silidir caısır gibi oldu gaz verince düzeldi Bujilerı degistirmeyi düsünüyorum. buji takma hakkında bılgısı olan varmı nekadar sıkmalıyım? yada daha baska fikirleri olan varsa lütfen paylasın simdiden tesekkürler.