Fazla mı yakıyor ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Afsvc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Afsvc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;
Aracımı 2 hafta önce aldım 2018 1,5 DCİ Touch EDC, şehir içi 300 km yol yaptım. Evimin yolu biraz yokuş.(1Km Kadar) Driving Eco2 verilerine göre;
Ortalama Tüketim: 7,5L/100Km
Ortalama Hız 28 Km
Yakıt Tüketimsiz Mesafe 60KM
Hergün işe gidip geliyorum ortalama 15 Km. Altında Kışlık lastileri var ve oranlar bu şekilde. Aracımın Yağ ve mazor filtresi dahil tüm filtrelerini yeni değiştirdim. Bu araç için bu tüketim bana fazla geldi açıkcası. Herhangi bir sorun mu var yoksa bu tüketim normal mi ?

Merhaba, İlk başta belirtmeliyim ki bu aracın kullanıcısı değilim ve yakıt değerleriniz gerçekten fazla. Lakin yakıtı etkileyen bir çok durum var; Trafik, hızlanma, soğuk hava, lastik basıncı vb... Ortalama olarak "günlük 15 km gidip geldiğinizi" yazmışsınız. Maalesef araçların motorları soğukken ısınmak için ciddi bir yakıt sarfiyatı söz konusu oluyor. Devamlı olarak kısa mesafe kullandığınız için bu durum söz konusu olabilir. Saçma bir tavsiye olacak ama; bir izin gününüzde yakıt değerlerinizi sıfırlayıp şehir içinde gezebildiğiniz kadar gezer misiniz? En azından aracınızın motoru ısınmak için bir kere yakıt sarfiyatı kullanacak, bakalım değerler çok değişecek mi? Bu aracın kullanıcısı arkadaşlarda yakında cevap yazarlar. Benimki sadece öneri manasında. iyi forumlar...

Hızlanma konusunda biraz erkenciyim evet ama şüphelerim var yakıtı bu kadar etkileyeceğini sanmıyorum.

Merhaba;
Aracımı 2 hafta önce aldım 2018 1,5 DCİ Touch EDC, şehir içi 300 km yol yaptım. Evimin yolu biraz yokuş.(1Km Kadar) Driving Eco2 verilerine göre;
Ortalama Hız 28 Km
Hergün işe gidip geliyorum ortalama 15 Km. Altında Kışlık lastileri var ve oranlar bu şekilde. Aracımın Yağ ve mazor filtresi dahil tüm filtrelerini yeni değiştirdim. Bu araç için bu tüketim bana fazla geldi açıkcası. Herhangi bir sorun mu var yoksa bu tüketim normal mi ?
yakıt değerleriniz normal. kış ayı ve aracınız otomatik vites.

sürüş sitilinize göre normal tüketim değerlerinde. git-gel 15 km'de o motor töbedebillah ısınmaz. ısınmadığı gibi de her gün böyle süre süre araba kurum bağlar. arkadaşın dediği gibi izin gününüzde uzun yola vurup sabit hızda sıcak motorla gittiğinizde az yakacaktır.
Merhaba;
Ortalama Hız 28 Km

sürüş sitilinize göre normal tüketim değerlerinde. git-gel 15 km'de o motor töbedebillah ısınmaz. ısınmadığı gibi de her gün böyle süre süre araba kurum bağlar. arkadaşın dediği gibi izin gününüzde uzun yola vurup sabit hızda sıcak motorla gittiğinizde az yakacaktır.

Deneyeceğim teşekkür ederim :)

Geri