Euro 4 Dizelciler kara kara düşünüyor. 2021 de gündeme geliyor

Bu arada çok bilinmiyor sanırım çünkü sürekli Renault un devrimi deniyor 1.3 tce motor sadece Renault un tek başına ürettiği bir motor değil. Renault, Mercedes ve Nissan ortaklığı ile üretilen bir motor.

2021 temmuz gibi megane 4 1.0 110bg gibi tce turbo ile gelecek. Fiyatıda uygun olur torku 190nm yakın olur fena bir tork değil. Vergi avantajı da olur. Tce motor ekonomik bir motor ve c segmentin lideri megane 4 olur 2022 de. 2019 da çıkan tce motor yeniliklerle dolu renault için devrim olmuş inanın. Atmosferiklere bay bay dedi zaten. Tce aynı dci tadında ve ekonomik. 1.0 tce megane 4 e yakışır mı ona bakacağız. Toyota corolla 1.2 litre turbo ile giriş yaptı. Hamle renault megane da 1.0 ile geliyor. Turbo benzin olup yakıt konusunda üzmeyen tek motor tce motor ve tork değerini en iyi veren motor. Hybrit tadında tce +elektrik olan modeli 2023 de göreceğiz.

Hocam çok merak ediyorum acaba motor teknolojileri hakkındaki bilgileriniz nereden geliyor.
Tce size göre bu segmentte en iyisi en güçlüsü en verimlisi.

Bakın öncelikle 11 yıl önce çıkan motorun aynı hacimde daha fazla güç üretebildiğini size açıklamıştım.

Bir açıklama daha yapayım.

Sizinle aynı vergi diliminde olan TSI ile kıyaslayalım yine ;

TSI ; TCE;
1490cc 1332cc
150PS 140PS
250NM 240NM

ş.içi : 6,5 ş.içi : 7,0
ş.Dışı : 4,3 ş.dışı : 5,1

Sürekli her hayalinize negatif cevap verir gibi oldum hakkınızı helal edin ancak bilinen bazı gerçeklerden haberdar olmanızı istedim :)

Tce kötü motor değil çok güzel. Dediğiniz gibi 1.0 ile gelirse renault megane dehşet bir tercih nedeni olur zira fiyat avantajı olacaktır renonun.

Kazasız belasız.

Hocam çok merak ediyorum acaba motor teknolojileri hakkındaki bilgileriniz nereden geliyor.
Tce size göre bu segmentte en iyisi en güçlüsü en verimlisi.

Bakın öncelikle 11 yıl önce çıkan motorun aynı hacimde daha fazla güç üretebildiğini size açıklamıştım.

Bir açıklama daha yapayım.

Sizinle aynı vergi diliminde olan TSI ile kıyaslayalım yine ;

TSI ; TCE;
1490cc 1332cc
150PS 140PS
250NM 240NM

ş.içi : 6,5 ş.içi : 7,0
ş.Dışı : 4,3 ş.dışı : 5,1

Sürekli her hayalinize negatif cevap verir gibi oldum hakkınızı helal edin ancak bilinen bazı gerçeklerden haberdar olmanızı istedim :)

Tce kötü motor değil çok güzel. Dediğiniz gibi 1.0 ile gelirse renault megane dehşet bir tercih nedeni olur zira fiyat avantajı olacaktır renonun.

Kazasız belasız.

1.3 motoru mercedes ile gelistirdikleri icin aynı motoru suanda mercedes glb de kullaniliyor ama onda 160hp 250nm tork cikiyor. Tam bir devrim yapmis adamlar :)

1.3 motoru mercedes ile gelistirdikleri icin aynı motoru suanda mercedes glb de kullaniliyor ama onda 160hp 250nm tork cikiyor. Tam bir devrim yapmis adamlar :)
Zaten sokakta bu motoru 178ps 305nm yapıyorlar artık. İyi gider yanlız bu değerler ile.

c08344d1928091eb9d7acac502070d50.jpg

Sent from my RMX2061 using Tapatalk

Gerçekten bu değerler ile iyi gider ona hiç şüphe yok ama yakıt fiyatları sebebiyle hiç kimse tam anlamıyla keyfini sürerek kullanamaz ki o yakit değerlerini umursamayacak olduktan sonra megane dan çok daha fazla seçenek var.

Geri