Enlejsiyonları kontrol ettir uyarısıı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Szrsvlms
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Enjektör uyarısını serviste ya da özel de sildirebilirsiniz ancak bir kontrol ettirmekte fayda var zamanla enjektör ağızları kirden kapanıyor bu aralar aracı benzine alın bir temizlik yapsın 100 km kadar motor içi dışı yağlansın :eyv

Enjektör uyarısını serviste ya da özel de sildirebilirsiniz ancak bir kontrol ettirmekte fayda var zamanla enjektör ağızları kirden kapanıyor bu aralar aracı benzine alın bir temizlik yapsın 100 km kadar motor içi dışı yağlansın :eyv
Biraz benzinde kullanmak çözüm üretebilir. Bilgisayarla arızaya baktırın. Arıza kodunu buraya yazarsanız bilen arkadaşlar daha net çözümler sunabilir.

Araca temiz bir yakıt alın ve içine de enjektör temizleyici katkı atın 100-200 km o şekilde kullanın.Sorunun çözülmez ise iyi bir renault ustası bulun temiz ahlaklı paragöz olmayan eğer bulamazsanız servise gidin.

Herkese teşekkür ederim öncelikle iki gündür enlektörleri kontrol ettir yazısını vermedi 100 km kadar benzinde kullandım şuan bi sıkıntı yok ama ustaya gidecem Yinede bi gösterecem herkese teşekkür ederim

Merhaba geçmiş olsun. Bende 1.6 benzin-lpg var. Aynı Sorunu ilk defa bugun yaşadım. Benzinli kullandığında herhangi bir sıkıntı yok. Fakat, Tüpteyken devir birden yükseliyor. Kenara çekip benzine almak durumunda kaldım.Ustaya gösterdim.Clip'e bagladı, gaz pedalinde old. söyledi. Sprey sıktı pedala, tekrardan clip'e bagladı. Bi kaç defa çalıştırıp stop ettirdi.Şimdi canavar gibi maşallah. Yarım saatlik işi var (: Geçmiş olsun tekrardan

Geri