Egzozdan Beyaz Duman Çıkması

titreme yapıyormu gaz verince ya da yağ kokusu geliyor mu ya subap lastigi yada conta yakmış karbüratörden olsa dumanı sürekli atar titreme yoksa kullan gitsin az bi yağ eksiltir

Araba hararet görmedi ki dikkat ederim yani çok sıkışık trafikte bile 2. çizgiyi az geçer ibre sonra normale döner. Beyaz duman la beraber hafif bir yağ kokusu var. Sabah ilk çalıştığında da aynen bir titreme var gaz veriyom mesela hafif motor sönük kalıyor bir iki saniye sonra gaz yiyor. Motor sıcakken böyle bir durum yok tabi. Eğer sıkıntı sübap lastiklerinde ise maliyeti çok olur mu acaba?

Araba hararet görmedi ki dikkat ederim yani çok sıkışık trafikte bile 2. çizgiyi az geçer ibre sonra normale döner. Beyaz duman la beraber hafif bir yağ kokusu var. Sabah ilk çalıştığında da aynen bir titreme var gaz veriyom mesela hafif motor sönük kalıyor bir iki saniye sonra gaz yiyor. Motor sıcakken böyle bir durum yok tabi. Eğer sıkıntı sübap lastiklerinde ise maliyeti çok olur mu acaba?

O da iyi bir belirti değilki,sağlıklı çalışan 4 silindirde 2-3 arası sabit durmalı....

70 lik termostat ve fan müşürü var havalar sıcak diye ben o şekil yaptım. Malum köyde 1 ve 2. vites dik rampalar filan var ondan dolayı. Kışın 2. çizgide sabit zaten ibre.

Sabahları İlk çalışmada Titreyerek ( tekleyerek ) çalışıyorsa silindir kapak contası zarar görmüş ve yanma odasına su alıyordur. Çalıştırdıktan 10 20 saniye sonra buji nemden kurtulup ateşleme yapmaya başlıyordur ;). ilerleyen günlerde su eksiltmeye başlarsa zaman geçmeden baktırın.

İlk çalışmada ve özellikle ilk gaza basarken bi sarsıntı yanma odasına su girmesinden olur silindir kapak contası belirtisi diye biliyorum.
Yağ çubuğuna değilde yağ kapağını açıp bakın kapakta köpük var mı?

Geçen Sanayiye götürdüm aracı. Sıkıntı sübap lastiklerindeymiş. Şöyle ki aracı stop ettğimde bir miktar yağ sübap lastiklerinden piston tepesine iniyor ve araç ilk çalıştığında egzozdan beyaz duman çıkıyor. Sorunun çözümü için tekrar üst kapağın sökülüp elden geçmesi gerekiyormuş.

Geri