Egzozdan Beyaz Duman Çıkması

Bünyaminn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamın Aleyküm arkadaşlar. 1996 model springim var elektronik ateşlemeli. Son günler de sabah ilk çalışmada veya park ediyorsun araç dinleniyor bir 15-25 dk kadar marşa basınca gene beyaz duman atıyor 5 saniye sürmeden kesiliyor. Km 214 binde 1,5 yıl önce yağ sızmasından dolayı üst kapak yaptırdım. Motor yağı olarak ta shell helix 10-40 kullanıyorum.Yağ eksilmesi yok. Araç Hiç hararet görmedi veya susuz kalmadı. Hatta yaz ayı diye 70 lik termostat ve fan müşürü taktırdım. Sizce neyden dolayı böyle olmuş olabilir. Şimdiden Teşekkürler.

LPG limi aracınız ?

Evet lpg li

eeee...bazdu usta..sonuç ne ))

LPG li araçlarda bazen beyaz duman çıkıyor o olabilirmi diye soracaktım abi birde sizin gibi bilgi abilerimize yardım olsun diye sordum :))))

est...sizin yanınızda cotech değil , mutevazi bi çırağız bazdu usta :)
araç kaç km de... :))

est...sizin yanınızda cotech değil , mutevazi bi çırağız bazdu usta :)
araç kaç km de... :))

Yok abi estağfurullah :)

İlk çalıştırmada birikmiş egzozda kalan su buharının atılması gibi,karbüratörle oynandımıydı yakın zamanda ?

Evet gaz takılıyordu. Kelebek takılıyormuş karbüratörün içeride usta öyle dedi, söküp temizliğini yapıp tekrar monte etti.

Evet gaz takılıyordu. Kelebek takılıyormuş karbüratörün içeride usta öyle dedi, söküp temizliğini yapıp tekrar monte etti.

​O zaman normal belli bir süre yapar....

Geri