Dacia Sandero VS Geely EMGRAND EC7

fker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya arkadaşlar insaf. bende bu iki araç arasında kaldım araştırırken buraya düştüm. sırf şu konuya cevap yazabilmek için üye oldum.

çin malı diye şu ön yargıdan bi kurtulun ya. bazı arkadaşlar euroncap testini geçemedi falan yazmış geelynin eski modellerinden birinin geçemediği doğrudur, ama arkadaşın bahsettiği model daciadan daha yüksek puan almış. adamlar volvo yu satın aldıktan sonra bu güvenlik işini baya düzelttiler. inanmayanlar için linkler aşağıda;

Geely = Geely Emgrand EC7 | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating
Sandero = Dacia Sandero | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ya arkadaşlar insaf. bende bu iki araç arasında kaldım araştırırken buraya düştüm. sırf şu konuya cevap yazabilmek için üye oldum.
İlgin için teşekkürler,eski bilgilere dayanarak Çin malı araçların kötü olduğu sonucuna varılıyor,adamlar da boş durmayıp kendilerini geliştiriyor demek ki...

ÜYE TANITIMLARI

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çin malı araçlarda ASPEST olduğundan bahsediliyor. kanser olmak istermisiniz?

utku

Utku GÜLOĞLU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

çin malı diye şu ön yargıdan bi kurtulun ya. bazı arkadaşlar euroncap testini geçemedi falan yazmış geelynin eski modellerinden birinin geçemediği doğrudur, ama arkadaşın bahsettiği model daciadan daha yüksek puan almış. adamlar volvo yu satın aldıktan sonra bu güvenlik işini baya düzelttiler. inanmayanlar için linkler aşağıda;

Geely = Geely Emgrand EC7 | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating
Sandero = Dacia Sandero | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating
Öncelikle forumumuza hoş geldiniz. Vermiş olduğunuz test sonuçlarını inceledim. Ancak gözden kaçırdığınız önemli bir nokta var. Sandero'nun test verileri 2008 yılına ait!! Geely Emgrand'ın verileri ise 2011 yılına ait. Takdir edersiniz ki otomotiv sektöründe 3 yıl içerisinde inanılmaz değişimler söz konusu olabilmektedir. Hatta EURO NCAP sitesinde Dacia'nın yeni testinin hazırlanmakta olduğunu belirtmiş. Umarım siz de 2008 yılındaki verilere bakarak karar vermezsiniz. Bir de Ersin arkadaşımın bahsettiği aspest konusunu da araştırmanızı şiddetle öneririm, çünkü sonuçta hepimizin ailesi var, ve araclarımızı eşimiz ve çocuğumuzla paylaşıyoruz. Test tarihlerini görebileceğiniz linkler aşağıdadır. İyi günler dilerim:

Dacia Sandero | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating
Geely Emgrand | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle forumumuza hoş geldiniz. Vermiş olduğunuz test sonuçlarını inceledim. Ancak gözden kaçırdığınız önemli bir nokta var. Sandero'nun test verileri 2008 yılına ait!! Geely Emgrand'ın verileri ise 2011 yılına ait. Takdir edersiniz ki otomotiv sektöründe 3 yıl içerisinde inanılmaz değişimler söz konusu olabilmektedir. Hatta EURO NCAP sitesinde Dacia'nın yeni testinin hazırlanmakta olduğunu belirtmiş. Umarım siz de 2008 yılındaki verilere bakarak karar vermezsiniz. Bir de Ersin arkadaşımın bahsettiği aspest konusunu da araştırmanızı şiddetle öneririm, çünkü sonuçta hepimizin ailesi var, ve araclarımızı eşimiz ve çocuğumuzla paylaşıyoruz. Test tarihlerini görebileceğiniz linkler aşağıdadır. İyi günler dilerim:

Dacia Sandero | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating
Geely Emgrand | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating

benim atladığım Kankamın yakaladığı önemli bir nokta :eyv

fker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geelynin testini incelediyseniz yüksek puanlı 4 yıldız almış. sadece sürücü ayaklarını korumada yetersiz kalmış onuda geçebilse 5 yıldız alıyor zaten. sanderonun testinin eski olduğunu gördüm fakat zaten anlatmak istediğim şey bazı arkadaşların idda ettiği gibi geelynin ncap testini geçememesi gibi bir olay olmadığı.

bahsettiğiniz aspest olayı cherry ve bir Great Wall diye bir firmada çıktı. geelyi savunmak için yazmıyorum gerçekten son 2 aydır sürekli araştırıyorum bende başta çok ön yargılıydım fakat ısındım olaya yavaş yavaş. sonuçta çin malı diye korkuyorsa volvo ya da binmememiz lazım çünkü geely satın aldı volvoyuda.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Volvo kullanmıyoruz zaten,Renault Forumuyuz...:eyv

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
marka kaliteli üretim yapıyorsa ve kullanıcı dostuysa, ne malı ne marka olduğu çok önemli değil... ancak genel kanı Çin mallarının güzensiz olduğu... zamanla kalıte arttıkça değişcek bir durum bu... bıreysel ifadelerle iddialarla olacak işler değil... herkesın algısı farklı yani... ısrarcı fanatık olmanın manası yok... RFC demokratik söz hakkının da reno-dacia marka aleyhıne dönüşmesi de yersizdir... ilgili modlar ilgilenebilir bu mevzuyla... (kapama/silme)...ok... ;)

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dacianın yanından geçemez eline su dökemez