Coupe uzun yol yaptıktan sonra çalışmıyor.

Antidrenemaj ile imobiliser aynı şey . O lambayı araç çalışmadığında takip edin .

Özellikle komşum çok çekti , Megane 1 1.6 8V arabası vardı . Araba uzun yoldan geldi ( İstanbuldan ) çalışmadı .
Marşa bas allah bas çalışmıyor . Çok pis bir durum .

Hatta o güne dair bir fotoğraf bile var :D Servis yapamadı arabayı tavsiyemiz üzerine Amasya'ya çekiciyle götürdüler .
310111_2193191107085_1166385469_32150376_1985071893_n.jpg

şans ben de amasya gümüşhacıköylüyüm. ama antalyada yaşıyorum
Allah bilir amasyada yaşıyo olsaydım bu sorunu çözecek ustada antalyada olurdu:)
teşekkürkler sanırım imbol. hatası olma ihtimali yükseliyor. araç tatlı tatlı marş basıyor. hiç bi sıkıntı yok ama banamısın demiyor.

Bu işle uğraşan Antalya da da ustalar vardır . Çözemesseniz Amasya turu yapacaksınız :) Bende Samsun Havza'lıyım .

slm, İmmobilizer arızası için Antalya'da aşağıdaki arkadaşa yaptırabilirsin.
Daha önce benzer sorunu arkadaşım yaptırdı.[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="width: 40"][/TD]
[TD]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] 0 242 346 79 04
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] 0 242 346 79 04
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] 0 533 375 26 07 / 0 546 727 13 00 / 0 539 831 92 33
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] http://www.ugurlucilingir.com
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

slm, İmmobilizer arızası için Antalya'da aşağıdaki arkadaşa yaptırabilirsin.
Daha önce benzer sorunu arkadaşım yaptırdı.[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]0 242 346 79 04
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]0 242 346 79 04
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]0 533 375 26 07 / 0 546 727 13 00 / 0 539 831 92 33
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]http://www.ugurlucilingir.com
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

aradım. arkadaşlar sorun imbol. değil çünkü aracı 1. viteste ya da geri virteste rampa aşağı çalıştırabiliyorum. çilingirci iterek çalışıyorsa sorun imbol. değildir diyor.

antidemeraj ile imbobilizer arızası aynı mı.
kitapçıkta araç kuvvetli bir sarsıntı aldıgında kendi kendini devre dışı bırakır çalışmaz diyordu. acaba senin anlattıgın ile aynı şey mi. ama dediğim gibi immobilizier ışığında bir sorun görünmüyor.

geçmiş olsun.
sarsıntı/kaza sonrası imm devreye girmez. sistem yakıtı keser. k4m'lerde motor suyu haznesinin arkasında kırmızı bir düğme var. ona bastığın zaman tekrar düzelir ve çalışıyor.
geçen sene onur abi çukura düştüğünde başına geldi hatta. dediğim gibi motor içindeki düğmeye bastıktan sonra çalıştı tekrar arac.

geçmiş olsun.
sarsıntı/kaza sonrası imm devreye girmez. sistem yakıtı keser. k4m'lerde motor suyu haznesinin arkasında kırmızı bir düğme var. ona bastığın zaman tekrar düzelir ve çalışıyor.
geçen sene onur abi çukura düştüğünde başına geldi hatta. dediğim gibi motor içindeki düğmeye bastıktan sonra çalıştı tekrar arac.

evet bu da kuvvetli bir ihtimal. çünkü geçen çalışmamazlık yaptıgında çok hızlı bir şekilde çukurlu bir köy yolundan geçmiştim. aracı parketiim 2 saat kadar piknik falan yaptık ardından araç çalışmadı. her haftasonu aracın motoruna bakarım merakımdan çok inceledim ama o düğmeyi görmedim açıkcası. su haznesinin arkasında dediniz inşallah görürüm orayı :(:(:(

teşekkürler

şok kaptörü dediğimiz düğme sağ tarafta potyeye yakın yerd
şöyle söylemek gerekırse ucu şişe kapağı gibidir kırmızı renktedir

Geri