Coupe uzun yol yaptıktan sonra çalışmıyor.

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar aracım megane coupe 1.6 16 valf arabayı alalı bir sene oldu ve aynı sorun devam ediyor.
şehir içinde kısa süreli kullanımlarda aracım çalışmamazlık etmiyor fakat antalya dan alanyaya her gidişimde araba alanyada ve geri döndüğümde de antalyada 2.çalıştırmada çalışmıyor. (135km)

marş çok iyi basıyor tüpte ya da benzinde çalıştırıyorum hiç farketmiyor aracın aküsü boşalana kadar deniyorum ama maalesef araç çalışmıyor. motor bir türlü devreye girmiyor.gaz bedalı ile sürekli pompalıyorum. ama dediğim gibi sadece uzun bir yol yaptıktan sonra aracı stop edip uzun bir süre bekledikten sonra çalıştırınca maalesef motor devreye girmiyor.

aracımda nerdeyse benzin 6 aydır yarım depodan fazla . hiç azaltmadım.

ustalara soruyorum hiç birisi kesin bir şey diyemiyor ve ben de bu nedenle aracı teslim etmek istemiyorum. maalesef vurdurarak çalıstırıyorum araç ilk vurdurmada hemen çalısıyor. bu da artık alışkanlık haline geldi. bugün alanyadan dönerken de ilk kez şöyle bir şeyle karşılaştım aracı hılzlandırırken yani 4.5. viteslere doğru geçerken aracın stop ışığı ve el freni ya da yanındaki değişik bir sembol kısa süreli yanıp yanıp söndü. ama araç stop etmedi.etseydi facia olurdu belki de. ilk kez yaşadıgım bu sorun da acaba vurdurmaktan mı kaynaklanıyor..

ustaların tahmşnleri:
1. kaptör sensörü %90 diyerek kendine güvenenler bile var.
2. başka birisi de benzin pompasından kaynaklanıyor olabilir diyor. o zaman aracı direk tüpte çalıştırırken nasıl çalısmıyor. (atiker sıralı)

arkadaşlar sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir. teşekkrüler.

İmobiliser sistemi ne durumda ?
Antidirenemaj sistemi devreye giriyor olabilir .

Anahtarı takdığınızda ( Çalışmadığı zaman ) göstergede ki kırmızı nokta stabil yanıyor mu ???

bizim araçlarda marş basarken gaz pedalıyla pompalamak sakıncalı. diğer konu hakkında bilgi sahibi kişiler deneyimlerini aktaracaklardır

Yazıyı tekrar okudum . Megane 1 ile ilgili deneyimlerime göre İmobiliser arızası .
Hani o yanıp sönen kırımızı lamba varya araba çalıştığı zaman sönmesi lazım...

Anahtarı ve imobiliser beynini tekrar chipletin. ( Amasya Suluovada çok kez Kangoo 1 gibi arabalara yaptık )
150 TL alıyordu bizim ustalar .

İmobiliser sistemi ne durumda ?
Antidirenemaj sistemi devreye giriyor olabilir .

Anahtarı takdığınızda ( Çalışmadığı zaman ) göstergede ki kırmızı nokta stabil yanıyor mu ???

hayır stabil değil normal bir şekilde uzun uzun aralıklarla yanıp yaıp sönüyor

Yazıyı tekrar okudum . Megane 1 ile ilgili deneyimlerime göre İmobiliser arızası .
Hani o yanıp sönen kırımızı lamba varya araba çalıştığı zaman sönmesi lazım...

Anahtarı ve imobiliser beynini tekrar chipletin. ( Amasya Suluovada çok kez Kangoo 1 gibi arabalara yaptık )
150 TL alıyordu bizim ustalar .

araç çalışınca lamba sönüyor. immobilizerden kaynaklandığını tahmin etmiyorum

Bence hiç kaptöre falan baktırmayın.. İmobiliser arızası bariz belli.

İmobiliser arızası arabayı çalıştırmaz . 2 kere çekiciyle Megane 1 götürdük biz .
Nasıl bir sistemse çok inat ediyor çalışmıyor araba .

manyetik kaptor olma olasılıgı yuksek

Bence hiç kaptöre falan baktırmayın.. İmobiliser arızası bariz belli.

İmobiliser arızası arabayı çalıştırmaz . 2 kere çekiciyle Megane 1 götürdük biz .
Nasıl bir sistemse çok inat ediyor çalışmıyor araba .

antidemeraj ile imbobilizer arızası aynı mı.
kitapçıkta araç kuvvetli bir sarsıntı aldıgında kendi kendini devre dışı bırakır çalışmaz diyordu. acaba senin anlattıgın ile aynı şey mi. ama dediğim gibi immobilizier ışığında bir sorun görünmüyor.

Antidrenemaj ile imobiliser aynı şey . O lambayı araç çalışmadığında takip edin .

Özellikle komşum çok çekti , Megane 1 1.6 8V arabası vardı . Araba uzun yoldan geldi ( İstanbuldan ) çalışmadı .
Marşa bas allah bas çalışmıyor . Çok pis bir durum .

Hatta o güne dair bir fotoğraf bile var :D Servis yapamadı arabayı tavsiyemiz üzerine Amasya'ya çekiciyle götürdüler .
310111_2193191107085_1166385469_32150376_1985071893_n.jpg

Geri