Clio 5 Modifiye // soru cevap-yorum

SABR1

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Arkadaşlar herkese merhaba. 2020 Clio BlueDCI araca sahibim. Aracı alırken her ne kadar orasını burasını ellemem dediysem de kaşıntımız maalesef geçmiyor :)

Aracım için kafamda planlamış olduğum adımları sizlerle paylaşmak ve bilgi alış-verişinde bulunmak için bu konuyu açıyorum. Daha önce clio araca sahip olmadım ve yapmadım. O yüzden izlemeyi düşündüğüm adımları benden daha önce deneyimlemiş ya da bilgisi olan arkadaşlar varsa yoruma bekliyorum.

1- YAZILIM ve PERFORMANS

İnternetten sadece görsel olarak edinmiş olduğum bilgiye göre aracım (85HP) STAGE1 ile 140HP ye kadar güç verebiliyormuş. Eğer bu doğru ise gerçekten güzel bir değer ve bu değeri turbo Hybridleme + düz boru egzoz + kn kutu içi filtre ile ufak taçlandırarak 155, 160 HP arası bir güç almayı hedefliyorum ki bu hafif bir araç için gayet keyifli bir değer. ( yazılım için paşaoğlunu tercih etmeyi düşünüyorum.)

2- JANT-LASTİK ve YAY

Beyaz HRE jant ve sıfır lastik takımı buldum. Lastik markası WATERFALL yerli bir marka. Kalite olarak petlasa yakındır diye düşünüyorum. 195 40 17. 40 yanak lastik bu araca nasıl olur bi fikrim yok. Yay olarak -300mm HR yay düşünüyorum. Görsellerini ekleyeceğim.

3- DIŞ AKSESUAR

Bunun içinde internette bulduğum bir kaç tampon eki, yan marşpiyel vs buldum onları da görsele ekleyeceğim.

Yanıtlarınızı bekliyorum.
TEŞEKKÜRLER

Ekli dosyalar

• thmb_119224377356t.webp
    thmb_119224377356t.webp
    5.1 KB · Görüntüleme: 5
  • hr_spor_yay_1_b0pe-z0_mkm1-g7.webp
    hr_spor_yay_1_b0pe-z0_mkm1-g7.webp
    20.4 KB · Görüntüleme: 5
  • x5_1146692668gxr.webp
    x5_1146692668gxr.webp
    50.1 KB · Görüntüleme: 5
Merhaba, aracın 115 hp olan versiyon olsaydı dediğin rakamlara yaklaşabilirdin, 85 hp motordan o güçleri alman biraz zor olacak.
17" 40 yanak lastiğe geçeceksen taban genişliği 205 olmalı., bu araçlarda 3 tip jant lastik ölçüsü var dediğin ölçü aracın referans değerleri arasında bulunmuyor...

Merhaba, aracın 115 hp olan versiyon olsaydı dediğin rakamlara yaklaşabilirdin, 85 hp motordan o güçleri alman biraz zor olacak.
17" 40 yanak lastiğe geçeceksen taban genişliği 205 olmalı., bu araçlarda 3 tip jant lastik ölçüsü var dediğin ölçü aracın referans değerleri arasında bulunmuyor...
Teşekkürler ustam 👍🏻

• Beğen
Tepkiler: *USTA
Aracına yazılım yaptırdığında alabileceğin maksimum değerleri buldum, bunların üzerine çıkartırsan motorun hasar görebilir....

Orjinal Güç (hp) 85 hp yazılım sonrası 110 hp +25 hp
Tork (nm) 220 nm yazılım sonrası 260 nm +40 nm

Geri