Clio 5 2024 yeni kasa 1.0 motor yag seviyesini tamamlayiniz uyarisinin belirip kaybolmasi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gencone
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

gencone

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Herkese merhabalar, arabamız daha bir aylık. Sabah yağ seviyesini tamamlayınız diye bir uyarı belirdi.ilk arabam araba aksamiyla alakali pek bilgi sahibide değilim. Fakat arabayı stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra uyarı kayboldu. Kontrol ettiğimizde de seviyesi normalde gözüküyor. Servisi aradığımız da da kronik bir durum yazılım güncellemesi bekliyoruz tarzı birsey söylemiş. Bu tarz bir sorun yaşayan var mı arabasında

Ekli dosyalar

• IMG-20240530-WA0003.webp
    IMG-20240530-WA0003.webp
    389 KB · Görüntüleme: 128
Merhabalar bire bir aynı sorunu bende yaşıyorum. Sorunun sebebini bulabildiniz mi, bir çözümü var mı?

Yazılım güncellemesini beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok maalesef...

• Beğen
Tepkiler: cool_ive45
1000048445.jpg

2024 clio 5.5 arac evo paket 1.0tce ve 1000km de bu hatayı bu hafta 2 kere yaptı.
Servise geldim bu arıza hakkında hiç bir bilgileri ve çözümleri yok.

bu tip uyarılar aracın sensörleri veya yazılımıyla ilgili geçici bir sorun olabilir. servis ile iletişime geçmekte fayda var

Ekli dosyayı görüntüle 63889

2024 clio 5.5 arac evo paket 1.0tce ve 1000km de bu hatayı bu hafta 2 kere yaptı.
Servise geldim bu arıza hakkında hiç bir bilgileri ve çözümleri yok.
Aracınız şu anda rodajda daha 1 .yada 2. Yağ bakımına kadar 1 miktar yağ eksiltmesi anormal bi durum değil açıkçası buna sanayi tabiriyle kurum bağlaması derler siz yinede cözüm merkezini arayın ve talep oluşturun sevistende ölçüm yaptırıp yağınız eksikse tamamlatın başımdan geçen bi olaydı araç ufak bi eğimde dahi bu uyarı ışığını yakabilmekte

Tesekkur ederim. Aradık , yazilimla alakali olduğu söylendi güncelleme gelince duzelticekler bakalim.

• Beğen
Tepkiler: cool_ive45
Tesekkur ederim. Aradık , yazilimla alakali olduğu söylendi güncelleme gelince duzelticekler bakalim.
Hocam hangi Renault servisi görüştünüz. Güncelleme ne zaman gelecekmiş onunla ilgili bilgi verdiler mi

Aracınız şu anda rodajda daha 1 .yada 2. Yağ bakımına...
Rasim bey ilk Yozgat yetkili servisine götürdüğümde yağ seviyesine bakıldı tamdı, pc bağlandı kötü hiçbişe yoktu ama servisin bu arızayla ilgili hiç bi bilgisi yoktu. Bu durum kronikse her servise bu durumla ilgili güncel bilgi verilmeli.. Dhaa sonra 2binkmde bu sefer Kayseride aynı arızayı yaktı. Yetkili servise gittim daha derdimi anlatorken cevap verdiler: BU DURUM YAZILIMSAL BİR SORUN, yakında güncelleme gelirse düzelecektir. Yani diğer arkadaşlar gibi benim aracımda da mekanik bir problem yok. Yazılımsal bir arıza imiş şuan 4bin kmdeyim ve bugün yine yaktı. Arada bu foruma girip bakıyorum güncelleme geldimi diye

Ekli dosyalar

• image.webp
    image.webp
    18.2 KB · Görüntüleme: 1
Geri