Clio 4 akü tavsiyesi

sarigol937

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, clio 4 1.5 dci 2014 joy model aracın aküsü değişmesi gerekiyor az durunca çalışmıyor. Üzerinde yazan akü değerleri 12v 60amper 510a yazıyor bir cok aku buluyorum ancak su sondaki 510a yazan i bulamıyorum bir tek ford da var ayrıca marka olarak orta kalitede hangi urun önerirsiniz. 510a yerine 12v 60 amp 540a yazan alsam sorun olur mu. Cunku aku bitince kirktane hata veriyor abs, asr vb. Gibi beyni karışıyor

Merhaba, clio 4 1.5 dci 2014 joy model aracın aküsü değişmesi gerekiyor az durunca çalışmıyor. Üzerinde yazan akü değerleri 12v 60amper 510a yazıyor bir cok aku buluyorum ancak su sondaki 510a yazan i bulamıyorum bir tek ford da var ayrıca marka olarak orta kalitede hangi urun önerirsiniz. 510a yerine 12v 60 amp 540a yazan alsam sorun olur mu. Cunku aku bitince kirktane hata veriyor abs, asr vb. Gibi beyni karışıyor

Hangi marka aküyü alırsanız alın genelde ilk 2-3 yıl sorun çıkarmayacaktır. Ben fabrika çıkış orijinal 60ah reno aküsünü 4 yıl kullandım. Sonra yerine 72ah varta aldım. Bi sorun yaşamadım. Joy paket araçlarda stop start olmadığı için
Klasik akülerden alabilirsiniz. Reno Türkiye’de orijinal aküyü yiğit akü markasına ürettiriyor demişlerdi . Yiğit olur mutlu olur , biraz daha kaliteli isterseniz varta Bosch olabilir .. 540a yazan ile 600a yazan arasında bizim arabalarda fark olmaz. Zaten Sizin mevcut aküı reno değil galiba , çünkü bendeki eski orijinal reno aküsünde 60ah 600a yazıyor

Son düzenleme:
Yanıt için teşekkürler. Üzerindeki akü yiğit marka renault-nissan yazıyor akü üzerinde.

Geri