Clio 4 2013 otomatik stop start mümkün değil

mbkurt

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Herkese selamun aleykum. Geçmiş bayramınız mübarek olsun. Arkadaşlar 1 sene önce 2013 model clio4 0.9 tce aldım. Aracım 6 veya 7 ay önce sadece 2 defa ışıklarda start stop devreye soktu birdaha sokmadı. Akü bitmiştir dedim varta agm akü aldım aküyü alalı 3 ay oluyor hiç devreye girmedi. Tüm olması gereken şartları sağladığını düşünüyorum. Kitapçığı ezberledim. Sizce ne olmuş olabilir.

mbkurt

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Bi fikri olan varmı be dostlar :)

zmr35

Kayıtlı Üye
35-İzmir
2 3 gün üst üste 20 30 km üstünde binince çalışıyor genelde

• Beğen
Tepkiler: mbkurt

mbkurt

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
2 3 gün üst üste 20 30 km üstünde binince çalışıyor genelde
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim 30 bin km ye yakın yol yaptım, 1 hafta boyunca işe arabamla gittim deneme amaçlı yine olmadı :)

zmr35

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim 30 bin km ye yakın yol yaptım, 1 hafta boyunca işe arabamla gittim deneme amaçlı yine olmadı :)
Rica ederim lafı olmaz şimdi bunların normal aküsü EFB bilirsiniz AGM de oluyor deniyor hatta AGM akü en dayanıklı akü onla alakası varmıdır bide boşverin bence çalışmasın daha iyi 😁

mbkurt

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Agm akü aldım üzerinde agm akü vardı. Hatta çalışmadı efb de denedim diğer aracımdan. Oda çalışmadı. :) ya pimpirikli olunca herşey eksiksiz olaun istiyor insan :)

zmr35

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Agm akü aldım üzerinde agm akü vardı. Hatta çalışmadı efb de denedim diğer aracımdan. Oda çalışmadı. :) ya pimpirikli olunca herşey eksiksiz olaun istiyor insan :)
Ya aynı takıntı bendede var aracımda her şey 4 4 lük olsun istiyorum sizide anlıyorum misal benim akü artık ölmeye başlamıştı stop start kontrol ettirin yazısı çıkıyodu ekranda sizde bi arızada yok anlamadım yani niyedir şahsen ben kullanmıyorum stop start 😁

• Beğen

mbkurt

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Ya aynı takıntı bendede var aracımda her şey 4 4 lük olsun istiyorum sizide anlıyorum misal benim akü artık ölmeye başlamıştı stop start kontrol ettirin yazısı çıkıyodu ekranda sizde bi arızada yok anlamadım yani niyedir şahsen ben kullanmıyorum stop start 😁
Bulacağım elbet sorunu ama benim şüphem debriyaj müşhüründen diye düşünüyorum. Ustaya gidemedim hala. Tatildeyim. Üşeniyorum. 🤷‍♂️

zmr35

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Hocam bu ekranda stop start için bi logo çıkıyor hız göstergesinin sol altında hatta debriyaja basınca kayboluyor stop start devreye girmediyse ya da mesela durduk debriyaja basılı ayağımız viteste yanıp sönüyor A harfi stop edicem diye ordan anlayabilirsiniz diye düşünüyorum debriyaj müşüründense

• Beğen

mbkurt

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Hocam bu ekranda stop start için bi logo çıkıyor hız göstergesinin sol altında hatta debriyaja basınca kayboluyor stop start devreye girmediyse ya da mesela durduk debriyaja basılı ayağımız viteste yanıp sönüyor A harfi stop edicem diye ordan anlayabilirsiniz diye düşünüyorum debriyaj müşüründense
Bende direk otomatik start stop mümkün değil diyip logo hiç çıkmıyor. 🤔