Clio 3 Otomatikten Manuele Atıyor

ahmetk128

Kayıtlı Üye
01-Adana
Hepinize merhaba arkadaşlar, hayatımda ilk kez araba aldım ve 4 yıl önceki ehliyet kursundan sonra ilk kez arabaya biniyorum. 2008 model Clio 1.2 extreme yarı otomatik araç aldım fakat dün test sürüşü yaparken 1 - 2 saatin ardından kendi kendine otomatik vitesten manuele atmaya başladı. Aracı ilk aldığımda yaklaşık 60 65 Km yol yapmıştım otobanda böyle bir sorun yaşamamıştım. Bugün sabah sanayiye götürdüğümde kalfa bilgisayara bağladı ve hidrolikte sorun olduğunu söyledi, fiyatı ise usta gelince söyleceğini söyledi fakat bu ustalardan çok korkuyorum bir de bilmediğim için çok fiyat çekebilirler, benim de işim olduğu için çıktım. Şimdi arkadaşlar sizlere sorum şu sorun nerden kaynaklı olabilir? Ayrıca sorunu kendi imkanlarımla çözebilir miyim? Tarsus'ta ya da Adana'da önereceğiniz usta var mı?

EDC şanzımanlarda kurma denen bir işlem var, o bozulduğu zaman vites boşa atıyor, senin aracında bu işlem yapılıyor mu bilmiyorum, şanzıman beynide arızalı olabilir...

EDC şanzımanlarda kurma denen bir işlem var, o bozulduğu zaman vites boşa atıyor, senin aracında bu işlem yapılıyor mu bilmiyorum, şanzıman beynide arızalı olabilir...
Boşa atmıyor da direkt manuele geçiyor mesela ikiyle otomatikte giderken bir anda ikiyle manulede giderken buluyorum kendimi

üstad kendiliğinden yani aracın kendi kendine manuel vitese ısrarla geçmesi :) genellikle şanzımanı kontrol eden hidrolik sistemle ilgili bir soruna işaret eder. ustanın da size söylediği hidrolik sissisteminde bir sorun olduğu söylemisi bu sorunun hidrolik basınç veya sıvı ile ilgili bir durum olduğunu düşündürür. hidrolik sıvıyı kontrol ettirmek ve gerekirse değiştirmek ayrıca pompayıda inceletmek çözüme gidilecek bir yol olabilir. hem şanzımanla alakalı genel bir kontrolde yaptırmış olursunuz : saygılar

Geri