Clio 2 klima devreye girip çıkıyor yardım !!!

converse

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar merhabalar clio 2 aracım var 1.bucuk senedir bende ama bu yaz söyle bir sıkıntı yapmaya basladı klima acıyorum gayet güzel şekilde soğutuyor daha sonra 10-15 dk soğutmamaya baslıyor yani fan gibi calısıyor sonra tekrar normale dönüyor soğutmaya baslıyor ...bir diğer versiyonu :D acıyorum klimayı rolantide hiç soğutmuyor baya 15-20 dk sonra kendiliğinden soğutmaya baslıyor sorun nedir kafayı yiyeceğim bir kac klima ustasına götürdüm birisi gazı bitmiştir diyor (klima calıstığı sürelerde felaket sekilde soğutuyor gazı bitse bu derece soğuturmu gazı gecen yaz bastırdım ) 2. röle arızalıdır diyor 200-300 tl diyor falla bu rakamlar canımı sıkıyor sizce nedir sorunu bilen arkadaslar yardımcı olursa sevinirim

Geçmiş olsun.V kayışından klima kompresörune güç aktaran kasnak ile kompresör milini bir elektrikli kaplin mevcuttur.Sıkıntı onda olabilir.
Ya da kontrol panelinde.

Geçmiş olsun.V kayışından klima kompresörune güç aktaran kasnak ile kompresör milini bir elektrikli kaplin mevcuttur.Sıkıntı onda olabilir.
Ya da kontrol panelinde.

Üstad yeminle sıyıracağım şimdi klimaciya git diyecekler gittim her biri ayrı telden çalıyor kimisi klima kurutucu dryer filtresi var ondan yapıyor değişmesi gerek diyor 200-300 kimisi klima rolesinden diyor 200-300 iyi hoş güzelde hepsi eminim diyor güvenemiyorum arıza kesin net olsa eyvallah şimdi yaptırayim diyeceğim bundan değilmiş başka yerden deyip extra para alacaklar valla daral geldi iyi denilen 2-3 yere gittim eskişehirde sonuç söyledikleri tatmin etmedi

Geri