Benzinde çalışmama

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan jeofby
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

jeofby

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhaba. 1999 model R19 1.6 Rne aldım. Aracın tüpte çalışmasında bi sıkıntısı yok. Ancak benzinde ilk çalıştırmada çalışmıyor. Rölantide Tüpten benzine geçiş yaparken çok fazla gaz vermeden benzine geçmiyor. Benzine geçince çalışmasında bir sıkıntı yok. Ancak stop ettikten sonra benzinde iken tekrar çalışmıyor. LPG ye alıp çalıştırıp tekrar fazla gaz vererek benzine almak zorunda kalıyorum. Kısaca arabam ilk çalıştırmada benzinde çalışmıyor. Havalar iyice soğuduğunda tüptede çalışmamaya başlayınca aracı hiç çalıştıramıycam. Bu sorun neyden kaynaklanır. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Düz sistem lpg de geçişler böyledir zaten.
Benzinde bıraktıktan sonra benzinde sorunsuz çalışması gerekir bunu gazcıya göster.
Ayrıca araç Lpg de soğuk havadada çalışır.

Düz sistem lpg de geçişler böyledir zaten.
Benzinde bıraktıktan sonra benzinde sorunsuz çalışması gerekir bunu gazcıya göster.
Ayrıca araç Lpg de soğuk havadada çalışır.
benim araç 1.6 enjeksiyonlu rte alize k7m megane 1 motorlu eski sistem lpg takılı ilk çalıştırmayı benzinde yapmazsam araç lpg de zor çalışıyor arkadaşın dediği gibi kışın hiç çalışmıyor bilmiyorum onun araç tam enjeksiyonlu mu fakat tam enjeksiyonlular motor soğukken
direkt lpg de çalıştırmada zorlanıyor sıcakken sıkıntı olmuyor hemen çalışıyor hava soğuksa ve sabah ilk lpg ile zorlasam zor çalışıyor 2. yada 3. marşta benzinde tek marşta çalışıyor.
ben eski sistem lpg yi sıralı gibi kullanıyorum her zaman ilk çalıştırma benzin 30 sn kadar sonrasında devir saati 3bini bulunca lpg ye çekiyorum kışında stop ederken benzine alıyorum aracı yormuyorum yani böyle olunca sıkıntı yok...
iyi akşamlar...

Benzin pompası basıncı yetmiyordur.

Teşekkürler arkadaşlar. Benim araç 1.6 karbüratörlü. LPG de 3-4 sn marş basınca anca çalışıyor soğuk havada. Havalar dahada soğuyunca bende lpg de çalıştırmanın çok zor olacağını düşünüyorum. O yüzden benzinde çalışmama sorununu acilen çözmem gerek. Neden benzinde çalışmıyor olabilir

Lpg ile çalışsın diye hava filtre girişini bantla kapatmış olabilirler. benzine az hava gelirse çalışmaz.

Benzinde çalışmıyosa muhtemelen yakıt gelmiyordur yakıt sensörü arızalı olabilir

Geri