Balans sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan zmr35
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

zmr35

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Selamın aleyküm cümleten clio 4 aracım mevcut 5.5 yıl önce 17 janta geçiş yaptım riken 205 45 17 lastik taktım 4.5 sene o lastiğin balans sorununu çektim habire balansı bozuluyordu bunun üstüne geçen sene bu vakitler goodyear asymetric 5 225.45.17 lastik aldım ve çok memnunum yaz girişi kaliperi ve kampanayı boyadım geçen gün otobanda balans hissettim lastiklerde daha 4000 km yol yapıldı jantlar o zaman tornada olmuştu hafif yamukluğu vardı torna kurtardı herhangi biyere çarpmadım sert çukura girmedim lastik havalarımada dikkat ederim sizce bu balans sorunu neden tekrar ortaya çıktı kaliper kampana boyası jantın bastığı yere geldiği için sorun yapar mı

Boyada ki kalınlık veya en ufak pas balans tutmamasına sebep olabilir...

• Beğen
Tepkiler: zmr35
  • Beğen
Tepkiler: *USTA
Evet boya sökücü ile temizlik yaptım ve balans yok araçta artık bide ön arka yaptım eskiden ön arka yapınca bi ara geçmişti balans şimdi bu şekilde bir süre deneyimledikten sonra onu da buraya yazıcam

demek o kadarcik boya bile etkiliyor balansi. yalniz on arka yapmaniz da fark etmis olabilir cunku ondeki balans bozuklugu cok daha fazla fark ediliyor arkaya gore.

demek o kadarcik boya bile etkiliyor balansi. yalniz on arka yapmaniz da fark etmis olabilir cunku ondeki balans bozuklugu cok daha fazla fark ediliyor arkaya gore.
Öne aldığım lastik 5 6 ay önce yama sebebiyle sökülmüş takılmış ve sonrasında balansı kontrol edilmemiş bir lastik ona rağmen yapmadı balans

Bide ben yıllardır şuursuzca boyadım her sene kaliper kampanayı çok birikmişti boya

• Beğen
Tepkiler: mcgc
Geri