Arkadaşlar merhaba Clio 5 1.0 tce otomatik..gaz yememe tepki sorunu

bahadır89

Kayıtlı Üye
71-Kırıkkale
Arkadaşlar 300-400 km bir uzun yol yaptım klima açık şekilde arada bir yolda calisma vardı yaklaşık bir 40 dakika dur kalk yaptım baktım arabada bir sorun var tepkiyi geç veriyor gazı zor alıyor tekliyor derken stop etti aracı tekrar çalıştırıp devam ettim bu arada daha önce de aynı sorun ufak ufak belli etti ama pek umursamadim ama bugün Renault müşteri hizmetlerini aradım teknik servis aracı dinlendirdiniz mi dedi benzin miktarını sordu aracı bir dinlendirin dedi tekrar devam ederse sorun servise getirin dedi şimdi arkadaşlar 2022 model aracı 300 km yapınca dinlendirmek mi gerekiyor böyle saçma bir durum var mı...bu sorunu yaşayan birileri varsa yazar mısınız

Otomatik şanzımanın dur-kalk yaptığınızdan fazla ısınması ile ilgili olabilir mi? Gerçi böyle olsa bile stop etmemesi gerekir sanırım. Daha önce aynı sorun yaptığında koşullar aynı mıydı?

Aynı sorunu yaşamadım ama tepki konusunda ufak tefek sorunlar vardı devirlenirken dur kalk çok uzun süre yapmadım kısa bir süre yaptım 300-400 km yol yaptıktan sonra kısa bir süre dur kalk yaptım sonra tekrar etmedi ama yetkili servisin dinlendirme yap demesine kızdım inşallah tekrarı olmaz otomatik şanzıman ısınacak kadar dur kalk yapmadım

Servis çalışanına bakmadan başka bir yetkili servise giderek sıkıntıyı anlatın, aracın bu şekilde gaz kesmesi normal değil...

Geri