Aracım cok yakıyor 1.5 75 hp joy

kılıçoglu029

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar 2015 80 bindeki aracım cok yaktığını düşünüyorum ortalama her gün 8 km gidip 8 km geliyorum yolumda trafik ışıkları yok yuzde 65 i düz yol ramlarda asırı rampa değil ayrıca bazende 1 km gidip 1 km geldiğim yerler oluyo aracı yormadan anlık tüketime dikkat ederek kulanıyorum 2.500 devır nadir 3000 devirde dites değistiriyorum arac ortalama 6.1 litre yakıyor sizce bu normalmı bana normal değil gibi geliyor

ortalama hız kaç gösteriyor yol bilgisayarı ? Benimki gibi ortalama tüketim 10 gösterenler ne yapsın (:

1 km gittiğiniz yolda dizel motor yeterince ısınmıyor olabilir.

ortalama hız 34 km sızınkı dızel değil sanırım

genelde motoru bır ıkı dk ısıtıp o şekilde yola cıkıyorum sizin ortalama tüketim nedir acaba

genelde motoru bır ıkı dk ısıtıp o şekilde yola cıkıyorum sizin ortalama tüketim nedir acaba

DCI 75 bg. aracım 10 Kasım 2014 trafiğe çıkışlıdır. Depomu son fullediğimde aracımın km.si 40288 idi. Son fullemeden önceki yakıt sarfiyatım 2057,89 litre idi. Bu durumda 40 aylık yakıt sarfiyat ortalamam 5,1 lt./100 km. dir. 40 aylık ortalama hızım ise 35,11 km/h. dir. Yılın beş ayında da klimam hep açıktır. Belki size bir fikir verebilir.

Aynı standart yorumumu yapiim size de:
Oldu hiç yakmasın? Su koyun siz öle az yakar ancak. hehe

Yakıt lt fiyatı almış başını gitmiş abi. 6.1 şehir içinde nedir ki? :sinirli

DCI 75 bg. aracım 10 Kasım 2014 trafiğe çıkışlıdır. Depomu son fullediğimde aracımın km.si 40288 idi. Son fullemeden önceki yakıt sarfiyatım 2057,89 litre idi. Bu durumda 40 aylık yakıt sarfiyat ortalamam 5,1 lt./100 km. dir. 40 aylık ortalama hızım ise 35,11 km/h. dir. Yılın beş ayında da klimam hep açıktır. Belki size bir fikir verebilir.

ben klimada kulanmıyorum zorlamadıgım halde bu bi sıkıntı var gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynı standart yorumumu yapiim size de:
Oldu hiç yakmasın? Su koyun siz öle az yakar ancak. hehe

Yakıt lt fiyatı almış başını gitmiş abi. 6.1 şehir içinde nedir ki? :sinirli

ben dier araclara baktığımda ortalama 3 ile 4.5 litre mazot yakıyor ben zorlamadıgım halde 6 litrelerde anlamadıgım o

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2015 8. Ay trafiğe çıkışlı 80 bin km civarı stationvagon aracım 1.5 motor 75 hp.
Alalı 3 ay oldu. Şehir içi 11km gidiş 11 km geliş. Işığa takıldığım yerde oluyor. Boş buldummu gaza basanlardan idim.... Taki 2 ay boyunca araba ortalama 7.8 ile 8 litreden düşmeyene kadar. 1000 2000 devir arası düşürdüm kullanımı. 100 km 6.3 şu an.
Bu araçlar gördüğüm kadarı ile 2 ve 3 viteste muazzam tüketim yapıyor. Ama deviri düşük ayak altında tabiri caizse yumurta var gibi basınca 1 aydır ortalamam düştü çok memnunum.
Yavaş gidince ortalama hız daha da yükseldi enteresan. Ama yinede yaza uzun yol yapmadan servis yapıp kontrol ettircem herşeyini.
Size tavsiyem basmadan gidin. Anlık göstergeyi açın tüketim 8 9 10 litre görmeden pedaldan ayağınızı çekin srsç kendi devinimi ile gitsin ve gaza çok az basın.
Saygılar.

Geri