Aracı duvara sürttüm ne kadar masraf çıkar?

phantomfelix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar avm'de dikkatsizliğim sonucu duvara sürttüm hafif göçük ve çizik oluştu sizce ne kadar masraf çıkar?lokal boya kurtarır mı?
ALg8n7.jpg

Sadece derin olan yerde sıkıntı var diğerleri çamurdan kaynaklı.

Moderatörün son düzenlenenleri:

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Allah daha büyüğünden sakınsın. Eğer estetik olarak sizi rahatsız etmiyorsa hiç işlem yaptırmayın derim. Sonra araç satışında kimseyi inandıramıyorsunuz neden boyalı olduğuna. Göçük için vakumla çekme olayı var. O da çok pahalı bir şey tutmaz. Boya için de oraya macun çekip tüm kapıya boya atarlarsa satışta sorun yaşarsınız. Genelde öyle yapıyorlar. Sorundan kastım burun kıvırırlar insanlar. Göçüğü vakumla çektirin boya atmayın sizi rahatsız etmiyorsa. Tabii bu kişisel düşüncem.

Arkadaşlar avm'de dikkatsizliğim sonucu duvara sürttüm hafif göçük ve çizik oluştu sizce ne kadar masraf çıkar?lokal boya kurtarır mı?
http://hizliresim.com/ALg8n7

Sadece derin olm yerde sıkıntı var diğerleri çamurdan kaynaklı.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O gocuk duzeltilebiliyorsa boyayi dokmeden duzelttirin ardindan rötuş yapin kendiniz.. bunun icin parca boyatmaya gerek yok bence , cok gecmis olsun

phantomfelix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam alıştım zaten de boya kalktığı işin küflenir paslanır diyenler olduğu için yaptırmak istiyorum böyle kalsa sıkıntı olur mu ?düzelttirip rütüş boyası atmak mı daha mantıklıdır.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Çok derin degilse sorun olmaz. Ama metal gorunuyorsa malesef kuflenme yapmaya baslayabilir. İşini duzgun yapan birisine yaptirmazsaniz 1 sene sonra yine kuf cikar boyanin ustune. Çok derin degil ise Bence oraya uygun bir sticker yada kaplama kagit yapistirin.

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
15 gün önce bir araca baktırırken komputestte sağ ön kapıda sizin hasar kadar bir yer macunlanmış ama tüm kapı boyatılmış. Eğer sadece o çizik kısmı boyatılacaksa hiç sorun olmaz. Ama komple boya çekilecekse o zaman sorun oluyor. Mesela ben o aracı almaktan vazgeçmiştim.

Hocam alıştım zaten de boya kalktığı işin küflenir paslanır diyenler olduğu için yaptırmak istiyorum böyle kalsa sıkıntı olur mu ?düzelttirip rütüş boyası atmak mı daha mantıklıdır.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyaz renkte lokal yapilabilir direkt boyaciyla gorusun.beyaz mercedesimin bi kac yerine lokal boya yaptirmistim.hem de boyle hafif gocuk de vardi.once hasarli bolge ve biraz cevresi zimparalaniyor.sonra macun cekilip yine zimpara.eger yuzey duzeyi tamamsa alan boyanip tekrar zimpara ve pasta yapiliyor.boyacinin mahareti yani.fazla masraf tutmaz da.

hittheroadjack

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu hale bakın, ne duruma geldik...
satamayız korkusuna ezik-çizik arabalara biniyoruz...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boyasız göçük ile bu sorun halledilir