98 Model Twingo 1.2 Elite alcağım özellikle dikkat etmem gereken neler ?

bvgra

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Daha önce Renault 11 Flash ve Renault Megane Coupe'mle yer aldığım forumda şimdi de bir Twingo ile yoluma devam etmeyi düşünüyorum. Twingolar hakkında fazla bilgim yok o yüzden yardımlarınızı bekliyorum. Almayı düşündüğüm Twingo 1998 Model Elite modeli Araç 219.000 Km'de ve LPG li. 11.500 liraya anlaştık aracı henüz ustama göstermedim dış görünüş olarak sorun yok ama aracın içine bindiğimde birkaç şey dikkatimi çekti. Arabanın Airbag lambası yanıyor sanırım twingoların kronik sorunlarından birisi bu, bu tür şeylere çok takan birisi olduğumdan kolay çözülebilecek bir sorun mu bunu merak ediyorum. Aracın direksiyonunu çeviriken gacır gucur sesler geliyordu sanırım direksiyonun arkasındaki panele sürtünüyor direksiyon bu da mı kronik sorunlarından aracın ? Arabanın sahibi kaloriferin ve klimasının çalıştığını söyledi ama bir jak çıkmıştır bazen oluyor sadece 3. ayarda çalışıyor dedi bunun tamiri için arabanın tüm göğüsünün sökülmesi mi gerekiyor ? Yoksa basit bir arıza mı ?

Gördüğüm şeyler bunlardı sizin de özellikle baktır dediğiniz bir şey var mı ? Daha ustaya göstermedim aracı eğer eklemek istediğiniz birşeyler varsa onları da söylemek isterim ustama.

İlginize şimdiden teşekkürler.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Kaporta ustan varsa her yerine dikkatli baktırmalısın.
Elektrik tesisatının iyi kontrol edilmesinde fayda var.
Kalorifer kontrol panelinin arızalı olduğu belli, fiş çıkması olsa hiç bir kademede çalışmazdı, panel almak zorunda kalabilirsin.
Airbag lambası genelde tek kapılı araçları ortak sorunu, koltukların ileri geri fazla hareket etmesi neticesinde soketlerde temassızlık olabiliyor ki benim aracımda sıkıntı yok.
Direksiyon simidi arkasındaki plastiğe sürtüyorsa ses yapabilir, o plastiği sökerek sesin devam edip etmediğine bakabilirsin, devam etmiyorsa başka problem var demektir.
Son olarak serviste aracı OBD den bağlatıp test ettirmen de fayda var, enjeksiyon ve diğer önemli yerlerin durumu hakkında sana bilgi verirler...

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalorifer resistansi sorunlu. Twingoda oluyor bu sorun. Yapilabilir bir ariza turu.direksiyon cevirmesinde ses gelmemesi lazim normalde. Neden elite? Zod bulunan bir seridir. Koltuklari kadife ve orjinal alasimli janti vardir. Wind almayin da ne alirsaniz alin

Sent from my iPad using Tapatalk

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bulduğun araç bu sanırım, resimlerde fena durmuyor...

twingo-elite.png

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aytasi gri. Bu renk sadece elite modelinde var. lacivert elite de var ama bu renk daha guzel. Orjinal jantlar hala uzerinde. Yanliz ben olsam bu fiyata 99 model ve ustu kovalarim. Hos bu aracin piyasasini gereksiz yere yukselttiler. Eski alinasi cazibesi yok. Ben 2011de bir suru aksesuari ile 11750 ye satmistim. Benden alan 14000e verdi sonra o haliyle birkac sene sonra. Sonra bir daha bu fiyata yakin fiyata satildi.

Sent from my iPad using Tapatalk

bvgra

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Özellikle arayıp bulduğum bir araç değil, ilandaki araç almayı düşündüğüm. dışarıdan temiz görünüyor içinde biraz eksiklikler var. Aslında benim de gönlümde 99 sonrası makyajlı kasa vardı ama malesef sizin de söylediğiniz gibi fiyatlar acayip uçmuş durumda 13 - 15.000 arasında temiz içime sinenleri e öyle olduktan sonra Megane Coupe Otomatik düşünürüm yine diyorum zaten bütçemi en fazla bu kadar zorlayabildim. Önümüzdeki hafta aracı alacağım bir aksilik olmazsa ondan sonra sık sık başınızı ağrıtacağım için şimdiden özür diliyorum :)