2021 Megane 4 1.3 tce çok dik rampada gitmedi yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ayhan06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2021 Megane sedan @.3 tce manuel aracımla bugün evimin yanında çok dik bir rampa var burdan çıkarken durmak zorunda kaldım, ve hareket ettirirken yokuş kalkış desteği devreye girdi ama araç gitmedi, 2 -3 defa denedim aynı normal rampalarda sorun yok ama dimdik rampada araç yokuş kalkış desteği devreye giriyor ama ilerlemiyor , araç kendini korumaya mi alıyor, nasıl olacak fikri olan varmı

Arkadaşlar 2021 Megane sedan @.3 tce manuel aracımla bugün evimin yanında çok dik bir rampa var burdan çıkarken durmak zorunda kaldım, ve hareket ettirirken yokuş kalkış desteği devreye girdi ama araç gitmedi, 2 -3 defa denedim aynı normal rampalarda sorun yok ama dimdik rampada araç yokuş kalkış desteği devreye giriyor ama ilerlemiyor , araç kendini korumaya mi alıyor, nasıl olacak fikri olan varmı

Eğer araç patinaja dusuyorsa cekis kontrol anında devreye giriyor bi anda bütün gucu kesiyor. Tam olarak kesiyor yani yavaş yavaş ilerleme durumu da yok. Buna benzer bir durumsa antipatinaj sistemi kaynaklı olabilir. Eski araçlarda bu ayar elle kapitilabiliyordu fakat yeni araçlarda tuşu yok ayrıca multimedya ekraninda da ilgili ayar yok.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ne yapmalıyım dimdik rampada oluyor bu, yokuş kalkış desteği kendini bırakmıyor

Servise mı gitsem, normal dik rampalarda sorun yok, bırakıyor, ama çok dik rampada yokuş kalkış desteği devreye giriyor ve bırakmıyor gaza yukleniyorum ama gitmiyor

Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir misiniz

Özellikle bu video listesindeki 2. video Geliştirilmiş antipatinaj özelliğinin açılmasında faydası olacaktır. Yalnız şunu da belirtmek isterim ki, serviste gizli özellik açılmış diyerek garanti konusunda problem çıkarmaları yüksek bir ihtimal. Anacak bundan başka da bu işin çözümü yok.Servis size bu konuda çözüm üretemez.

Araç daha bir aylık oynama yok maalesef, hiç bir özellik açılmadı

Dik rampada kalkış yapamama endişe verici

Başıma gelen olay normal bir durum mu sizce, bütün Megane 4 perde aynı mi

Dediğim gibi; bu olayın tek çaresi bunun açılması. Yoksa antipatinajın gaz kesmesini engelleyemezsiniz.

Geri