2011 Megane Coupe Ses Sistemi

Dün hoparlörleri 30 liraya monte ettirdim fakat kapıyı sökerken clipslerden birkaçı kırıldı ona canım sıkıldı =(. O klipslerden bulabilirsem sipariş edeceğim onları yerleştirirken izolasyon yapmayı planlıyorum.

Ufacık hoparlörler sesi çok değiştirdi ya bu kadar beklemiyordum ki 16cm de öne uydurabiliyorlarmış =)

Temiz ses isteyen beklentisi büyük olmayan kullanıcılar için alpine 1325s i tahsiye ediyorum.

Saygılar

kapı klipslerini servise gitsen bile bulursun çok ucuzlar zaten öyle aman aman para değil 15tl fln olması lazım, keşke adam gibi ustaya gitseydin 30tlde abartı ucuz olmuş be ya şimdi sana daha pahalıya patlamış olacak neyse olan olmuş geçmiş olsun.

bu arada izolasyonu hoparlörü yerleştirmeden önce yapacaktın adımları ters yapıyorsun, hoparlör sökülecek ve yuvanın arkasındaki boşluktan kapının dış kabuğunun içeri tafafında yapcaksın, sonra hoparlörü takacak ve kapının hoparlör tarafındaki kısmına yapacaksın, en son o yumurta paketi gibi izolasyondanda kapı plastiğinin arkasında yapıp yerleştireceksin.

kapı plastiğinin arkadaki gözle göreceğin yerlere würth silikyonlu sprey yada baya bildiğin beyaz silikon sık, klipsleri yenileri ile değiştir ve kapıyı monte edince kapı plastiğinin kapı ile buluşma noktalarına incecik temiz bir silikon sık.

emin ol ses tamamen değişecektir iyi yönde

kapı klipslerini servise gitsen bile bulursun çok ucuzlar zaten öyle aman aman para değil 15tl fln olması lazım, keşke adam gibi ustaya gitseydin 30tlde abartı ucuz olmuş be ya şimdi sana daha pahalıya patlamış olacak neyse olan olmuş geçmiş olsun.

bu arada izolasyonu hoparlörü yerleştirmeden önce yapacaktın adımları ters yapıyorsun, hoparlör sökülecek ve yuvanın arkasındaki boşluktan kapının dış kabuğunun içeri tafafında yapcaksın, sonra hoparlörü takacak ve kapının hoparlör tarafındaki kısmına yapacaksın, en son o yumurta paketi gibi izolasyondanda kapı plastiğinin arkasında yapıp yerleştireceksin.

kapı plastiğinin arkadaki gözle göreceğin yerlere würth silikyonlu sprey yada baya bildiğin beyaz silikon sık, klipsleri yenileri ile değiştir ve kapıyı monte edince kapı plastiğinin kapı ile buluşma noktalarına incecik temiz bir silikon sık.

emin ol ses tamamen değişecektir iyi yönde

Sen fazla para verme dedin bende biraz abarttım heralde:D Adamlar hiç perçinlerle uğraşmamışlar ki direk eski hoparlörleri yırtıp yerine alpine leri monte etmişler 2 tanede vidayla tutturmuşlar o yüzden onu çıkarmak kolay olacak. Servise o klipsleri bi sorayım ellerinde varsa hemen alayım zaten yapan dükkanla kavga ettim adam klipsleri kırmış e dedim bunlar ne olacak "birşey olmaz abi" diyince o kadar mühendis , usta bilmiyor sen biliyorsun a... dedim. Verdim parasını çıktım. Dükkanın önünde güzel güzel araçları görünce anlarlar sanmıştım yanılmışım. Artık herşeyi kendim yapacağım kimse benden daha özenli davranamaz

Geri