2011 Megane Coupe Ses Sistemi

alcolique

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar ,

Cuma günü 19/06/2015 günü bir Megane Coupe 1.4 TCe alarak aranıza katıldım araçtan gayet memnunum fakat bu ses sistemi nedir ya?

Bu kadar kötü bir sistemi takarken utanır insan =)

Neyse forumda okuduğum kadarıyla herkes benimle aynı fikirde.

Bu sebepten ana ünite değiştirmeden ve component amfi vs işlere girmeden sadece kapı koparlörlerini değiştirerek en azından berrak ses almak istiyorum. Hepsiburada da bir ürün buldum fakat size sormak istedim bu setten 2 adet alırsam montajını kendim yapabilir miyim?

Birde ürün başarılı mıdır? Forumda bir arkadaş Alpine E serisi başarılıdır dediği için bu modele takıldım açıkcası.

Birde konuyla alakasız ama Color edition paketinde esp var mıdır? ESP Off gibi bir tuş göremedim araçta.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Hoparlor linki ;

http://www.hepsiburada.com/alpine-sxe-1325s-5-1-4-13cm-coaxial-2-yollu-hoparlor-p-OTHIFISXE-1325S

Merhaba arkadaşlar ,

Cuma günü 19/06/2015 günü bir Megane Coupe 1.4 TCe alarak aranıza katıldım araçtan gayet memnunum fakat bu ses sistemi nedir ya?

Bu kadar kötü bir sistemi takarken utanır insan =)

Neyse forumda okuduğum kadarıyla herkes benimle aynı fikirde.

Bu sebepten ana ünite değiştirmeden ve component amfi vs işlere girmeden sadece kapı koparlörlerini değiştirerek en azından berrak ses almak istiyorum. Hepsiburada da bir ürün buldum fakat size sormak istedim bu setten 2 adet alırsam montajını kendim yapabilir miyim?

Birde ürün başarılı mıdır? Forumda bir arkadaş Alpine E serisi başarılıdır dediği için bu modele takıldım açıkcası.

Birde konuyla alakasız ama Color edition paketinde esp var mıdır? ESP Off gibi bir tuş göremedim araçta.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Hoparlor linki ;

http://www.hepsiburada.com/alpine-sxe-1325s-5-1-4-13cm-coaxial-2-yollu-hoparlor-p-OTHIFISXE-1325S

slm kardeşim, benmiydim bilmiyorum ama ben olma olasılığı yüksek çünkü alpine sxe-1325 kullanan 3 kişiydik diye hatırlıyorum.

yorumum şu şekilde olurdu, midd sesleri tatminkar, tizleri fiyatına göre vede standart hoparlöre göre çok başarılı ama bass kısmında standartdan geride sayılacak derecede zayıf derim.

aldığın araç harika bir araç güle güle kullan çok ama çok beğendiğim kral diyebileceğim bir araç ve şahsen yerinde olsam gider adam gibi hakkını vererek güzel bir ses sistemi atardım açıkçası.

bunun için mesela aşağıdaki gibi bir set yapabilirsin bu aşağıdaki öyle kıro işi bangır bangır değil oldukça ses kalitesi odaklı ama çok cep yakmayan bir set olur.

1) önlere infinity 6500cx (hepsiburadanda bile var ve orijinal sıfır 315tl) oldukça tatlı bir sesi var öyle Pioneer ile sony ile kıyaslanamaz bile tabi bir hertz yada morel değil ama morellere S500 dersek infinitylerde E350 olurdu öyle düşün.

2) arkaları fabrika hoparlörleri olarak bırak arkalarda sahneleme önlerdeki kaliteyi bozar asla arkayı elletmeki sahneleme önden gelsin arkalar sadece stereo efekt için orda arkada destek versin yeter.

3) JBL GX A604 anfi çok yerde 320-330tlye bile bulunur

4) JBL GTO 804 kendinden kabinli sub 190tl (hem çok az yer kaplar hem çok ama çok tatlı çalıyor emin ol beğenirsin) ben ilk başta asla sub hatta ağır bass istemiyordum ama şimdi anladımki eğer kalite odaklı kullanırsan ve önlerdeki bassı azaltır subdan sadece bass alırsan önlerde daha kalite çalar bassta çok daha adam gibi bass vurur.

5) auditec rca dönüştürücü (yerli malı ama gayet kaliteli hemde gayet öyle soundmagus vs geç bunu tercih et ) 50tl

anfi 2 kanal öne, arka iki kanalı köprü yapıp arkadaki subı beslersin.

montaj ve kablo dahil hepsini 1100tl gibi rakama elde edebilirsin ve emin ol ses çok daha tatlı olacaktır.

Cevap icin cok tesekkurler ctesi bi maltepe pazarina gideyim bu markalarmve montaj icin fiyat alayim bakalim ne olacak durumlar=). Yil 2004 bende 106 vardi. O zamanlar ses sistemine cok merakliydim 550 lira verip full tesisat yaptirmistim. Arkada kocaman bass vardi. Sesi tam acinca arabanin tampon dusuyordu=). O kadar fazla bass vardi ki arabadan inince migdemiz bulaniyor kusuyorduk vs=). Sonra bi sogudum ses sisteminden megane'a kismet olacakmis demekki=)

Cevap icin cok tesekkurler ctesi bi maltepe pazarina gideyim bu markalarmve montaj icin fiyat alayim bakalim ne olacak durumlar=). Yil 2004 bende 106 vardi. O zamanlar ses sistemine cok merakliydim 550 lira verip full tesisat yaptirmistim. Arkada kocaman bass vardi. Sesi tam acinca arabanin tampon dusuyordu=). O kadar fazla bass vardi ki arabadan inince migdemiz bulaniyor kusuyorduk vs=). Sonra bi sogudum ses sisteminden megane'a kismet olacakmis demekki=)

merak etme hocam gayet iyi gayet net anlıyorum :)

fakat şunu belirtim Infinity 6500cx kendi ülkesi amerikada bile %20 indirimden sonra ve yurt dışı fiyatı olmasına rağmen 520tl : http://www.crutchfield.com/p_108R65...tml?showAll=N&search=infinity_6500cx&skipvs=T

bir siteye girip yada sitelere girip review,yorum,inceleme derim inanın alıp çok nadir ağlayan sızlayan gördüm gayet başarılı.

aynı şekilde jbl gto 804de fiyatına göre abartı iyi ama tabi bunlar zevk meselesi bir bakın sizde inceleyin, normal hoparlör + anfisiz pek tadı yok :(

Ben dün danamadım gittim alpine 1325 s aldım en azından test etmek istiyorum=)

Sizce kapıyı kendim sökebilir miyim yoksa bir bilene mi gitmekte fayda var =)

Ben dün danamadım gittim alpine 1325 s aldım en azından test etmek istiyorum=)

Sizce kapıyı kendim sökebilir miyim yoksa bir bilene mi gitmekte fayda var =)

ah be arkadaşım :) valla açıkçası ben yerinizde olsam bir bilene taktırırdım, çoğu usta 100-125tl civarı diyecektir ama
sen kanma adamlar ne kablo çekecek, ne ana ünite sökecek nede anfi bağlayacak alt tarafı 2 kapı sök, 2 hoparlör tak zaten yuvaya birebir uyuyor 50-75tlden fazla tutmaz hadi çok iyi bir yerse ve mdfden bir şey kesecekse 100tl olsun fazlasına kanma.

ama ne olur kendin yapmaya kalkma :)

ah be arkadaşım :) valla açıkçası ben yerinizde olsam bir bilene taktırırdım, çoğu usta 100-125tl civarı diyecektir ama
sen kanma adamlar ne kablo çekecek, ne ana ünite sökecek nede anfi bağlayacak alt tarafı 2 kapı sök, 2 hoparlör tak zaten yuvaya birebir uyuyor 50-75tlden fazla tutmaz hadi çok iyi bir yerse ve mdfden bir şey kesecekse 100tl olsun fazlasına kanma.

ama ne olur kendin yapmaya kalkma :)

Esasında kaşıntı var biraz kendim yapayım diye:D Dediğin gibi en güzeli ben bi bilene söktüreyim youtube da da bulamadım sökme işlemini =).

Hazır söktürmüşken izolasyonda yaptırabilirim hiç belli olmaz benim işim :D

Esasında kaşıntı var biraz kendim yapayım diye:D Dediğin gibi en güzeli ben bi bilene söktüreyim youtube da da bulamadım sökme işlemini =).

Hazır söktürmüşken izolasyonda yaptırabilirim hiç belli olmaz benim işim :D

hayırlısı olsun kardeşim, koçtaşta simself adlı çatı malzemelerinde satılan alüminyum kaplı kendinden yapışkanlı bir bant var 20cm x 10mt . 2 kapıya 60tl yetti bana ve sonuç iyiydi.

yine aynı yerde yumurta kabı şeklinde girintili çıkıntılı ses izolasyonu var siyah süngerimsi oda 2 kapıya en fazla 15-20tl.

simselfi kapı sacına, süngeride kapı plastiğinin arkadaki yüzeyine yapıştır kapıyı tak, kapı plastik kartınında kapı sacı ile buluştuğu noktalarada würth silikonlu sprey yada çok ince sıvı siliyon sür emin ol gram ses gelmez ve middler daha güzel çalar.

Oooo tam benlik iş ctesi şenlenecek desene :D Çok teşekkürler verdiğin bilgiler için.

hayırlısı olsun kardeşim, koçtaşta simself adlı çatı malzemelerinde satılan alüminyum kaplı kendinden yapışkanlı bir bant var 20cm x 10mt . 2 kapıya 60tl yetti bana ve sonuç iyiydi.

yine aynı yerde yumurta kabı şeklinde girintili çıkıntılı ses izolasyonu var siyah süngerimsi oda 2 kapıya en fazla 15-20tl.

simselfi kapı sacına, süngeride kapı plastiğinin arkadaki yüzeyine yapıştır kapıyı tak, kapı plastik kartınında kapı sacı ile buluştuğu noktalarada würth silikonlu sprey yada çok ince sıvı siliyon sür emin ol gram ses gelmez ve middler daha güzel çalar.

Dün hoparlörleri 30 liraya monte ettirdim fakat kapıyı sökerken clipslerden birkaçı kırıldı ona canım sıkıldı =(. O klipslerden bulabilirsem sipariş edeceğim onları yerleştirirken izolasyon yapmayı planlıyorum.

Ufacık hoparlörler sesi çok değiştirdi ya bu kadar beklemiyordum ki 16cm de öne uydurabiliyorlarmış =)

Temiz ses isteyen beklentisi büyük olmayan kullanıcılar için alpine 1325s i tahsiye ediyorum.

Saygılar

Geri