1.2 symbol yağ eksiltme

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende de vardı hatta bir kaç yerde sordum tam bulamadım 1.2 atmosferik aracımın tam bakımlarını yaptırdım üst kapak contasını falan değiştirdim aldığımda diğer triger baskı ...falan herşeyi baktım her bakımda motul 5.40 yağ koyuyorum bu bakımdan sonra ekranda yağ gösteren sıfırlar 6 sıfırdan 3 sıfıra indi yağı değiştiren ustaya gittim baktı bu kadarı normal dedi bakıma kadar duralım çok eksiltirse o zaman bakarız dedi neyse eve geldim kafama takldı bir kere gittim yağ aldım ekledim 1 lt kadar aldı tamamladım şimdi eksiltme yok aracı almadan önce başka yağ kullanılıyordu bu yağa geçince ondan da eksiltme yaparmış şimdi 5 sıfır olarak eklediğim gibi duruyor bakım zamanına kadar tekrar eksiltme olacakmı bakacağız arabamın hiç bir sorunu yok çekme titreme vs vs lpg li gayette memnunum üst kapak contası değişirken usta üst kapağı değişelim dedi ustayı tanımadığım için güvenemedim masraf çıkartmamak için hayır dedim zaten triger vs diğer tüm parçalar da beni yüz bin daha götürürmüş lakın bilmediğim için değiştirttim şanzıman yağına kadar her şeyi masrafdan kaçmadan orjinal valeo mais olarak değiştirdim lpg ye kadar bakım yaptım bir araba parası harcadım bakım ve tuning için desem yeridir arabada maşallah güzel oldu yağın sebebini de buluruz uzun zamanda

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Bu konuyu takip ediyorum. Benim de Megane 4, 1.2TCE modeli (28binde, lpg yok). Arabayla daha 3bin km yol yaptım, 2. el aldım. Bende de eksiltti ama hala kontrollerim devam ediyor.
Yağ firmasında da çalışıyorum burada Teknik kişilere de sonrasında soracağım. LPG'li araçlar için araçların durumlarından dolayı da en iyi ustalar bileceğini düşünüyorum
Yetkili serviste şefe sorduğumda uzun uzun anlattı. 1.2 motorlarda motor daha dayanıklı olması için ... ... yaptılar bu yüzden araba biraz yağ yakabiliyor. Bu da normal dedi.
Bir de aracı performansı kullandığımızda ve çok kısa mesafelerde şehiriçi kullandığımızda yağ yakımı daha çok olur.

yedili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Umarım sorununuz çözüme kavuşmuştur. Dediğiniz gibi aldığımdan beri ben de triger, alt takımlar, yağ değişimleri bunları ben de aksatmadım. Gayet iyi baktığımı düşünüyorum arabaya. Çekmesinde ve ya titreme gibi problemlerle karşılaşmadım henüz ama yağ eksiltme olayı takıntı haline geldi. Umarım ben de sizin gibi çözüme kavuşurum en kısa zamanda.

yedili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bir düzeltme yapmak istiyorum. Ben yağ çubuğundaki azalmayı koyulan yağa göre oranlamışım. Çubuktaki yağ yarıya inince 2 lt azaltmış diye düşünmüşüm. Birkaç gün önce yağ ekledim ve hesabıma göre 1000 km'de litrenin 1/5'inden de az bir yağ eksilttiğini gördüm. Bunu da çoğu usta normal karşıladı.