Twingo korna yeri değişikliği

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
user_field_choice.subeil_09
Reaction score
1,685
Kornamız tamponun iç kısmında sol sis farının yan tarafın da bulunuyordu, yağmurlu havalarda alt taraftan bir nebze de olsa su ile temas ediyor ve ara sıra temassızlıktan sesi bronşit olmuş gibi çıkıyordu.
Kornanın kablosunu uzatıp motor bölmesine çektim ve müsait bir yere bağlantısını yaptım, elimde üzerindekiyle aynı marka sıfır korna vardı, yerini değiştirmişken kornayı da yeniledim, sesi artık daha gür çıkıyor ve dış etkenlerden zarar görme riski de sıfıra indi...

twingo-korna.jpg

Barsoom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Güle güle kullan.Malesef renault'ta clio 4 de megane 4 tek korna var.Bende 2 adet ek korna taktım.

*USTA

Genel Başkan
Reaction score
1,685
Güle güle kullan.Malesef renault'ta clio 4 de megane 4 tek korna var.Bende 2 adet ek korna taktım.
Paralel hat çekip 2.kornayı da bağlayabilirdim lakin bunun sesi fazlasıyla yeterli geliyor...
Avrupa da korna kullanımı bizim ülkemizde ki gibi yaygın olmadığından ve korna çalmak ayıplandığından kornaların sesini azaltıp sayısını teke düşürmüşler diye duymuştum...

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Segercmarka korna cok kalitelidir.sakin oyle hella bosch pesine dusup de 10 kati para vermeyin.2 aracima da seger kullandim gayet memnundum tavsiye ederim.hatta clio 4 un sesi cikmayan kornasindan muzdaripseniz segerin 2 li kornasi orjinal renault fişli olarak alip takabilirsiniz.

*USTA

Genel Başkan
Reaction score
1,685

Paralel hat çekip 2.kornayı da bağlayabilirdim lakin bunun sesi fazlasıyla yeterli geliyor...
Avrupa da korna kullanımı bizim ülkemizde ki gibi yaygın olmadığından ve korna çalmak ayıplandığından kornaların sesini azaltıp sayısını teke düşürmüşler diye duymuştum...
Diğer kornayı da paralel hat çekip yanına montajladım, yayanın arkasından kornaya basınca havaya zıplamazsa iyidir... :)

RedFoX

Levent
Süper Moderator
user_field_choice.subeil_14
Reaction score
61
Bu nasıl bir temizlik ya maşallah :). Ama keşke kornayı oraya almasaydın. Kornan gürültülü trafikte belki duyulmayabilir.

*USTA

Genel Başkan
Reaction score
1,685
Bu nasıl bir temizlik ya maşallah :). Ama keşke kornayı oraya almasaydın. Kornan gürültülü trafikte belki duyulmayabilir.
Çiftledim... :)

hakanilkiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Kornamız tamponun iç kısmında sol sis farının yan tarafın da bulunuyordu, yağmurlu havalarda alt taraftan bir nebze de olsa su ile temas ediyor ve ara sıra temassızlıktan sesi bronşit olmuş gibi çıkıyordu.
Kornanın kablosunu uzatıp motor bölmesine çektim ve müsait bir yere bağlantısını yaptım, elimde üzerindekiyle aynı marka sıfır korna vardı, yerini değiştirmişken kornayı da yeniledim, sesi artık daha gür çıkıyor ve dış etkenlerden zarar görme riski de sıfıra indi...

twingo-korna.jpg
Maşallah prilpril

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TVVINGO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0

twingo-korna.jpg

Maaşallah 2002 motor görünümlü 2000 Anason