Renault Scenic 2 Aracima Hiz Sabitleme Montajı Tamamladım

fuk_18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar aracima hiz sabitleme sistemi taktim zaten daha önce acilmis bir konu vardi bu konuda acmak yerine yeni bir konu acip anlatmayi istedim

öncelik ile aracinizda hiz sabitleme sistemi yani tesisat mevcut ise orjinal olarak sistemi araca oturtabilirsiniz öncelik ile yapilmasi gereken sol sinyal kolunun altinda beyaz soket varmi yokmu 3 pinli olacak,

ikinci olarak direksiyon airbbaginin altinda hiz sabitleme tuslarininin icin kirmizi siyah 2 pinli kablo varmi yokmu ama genelde orjinalde hiz sabitleme olmayinca direksiyon altindaki airbag sargisinda da tuslar icin kablo olmuyor

eger aracda sinyal koli altinda beyaz soket var ise oncelikle hiz sabitlemeyi acan kapan ilk resimdeki paraci temin etmek gerekiyor

parca numarasi:8200206738

kBV9Pv.jpg

ikinci olarak direksiyon icin de airbag in altinda aribag sargisinda diger adi ile döner kontaktör de direksiyonun ustune gelcek tuslar icin kablo varmi diye bakmak ama dedigim gibi orjinalde olmayinca hiz sabitleyici direksiyondaki döner kontaktör dede olmuyor kablo bunun icin döner kontaktör degistirmek gerekiyor ebayden 150 200 tl arasinda yada türkiyeden bulunabiliroyor döner kontaktör asagidaki resimdeki parca ben komple set olarak aldim asgidaki parcayi ikinciel (dedigim kablo resimdeki siyah kirmizi ucu siyah soket olan parca)

Parca Numarasi : 8200206520

v5M616.jpg

ucuncü olarak tus takimi lazim bize tus takimi da ebayden 40 50 ye yada türkiyeden sahibindenden temin edilebilir.

Parca Numarasi : 8200218170

kBVMrD.jpg

dördüncü olarak orjinal airbag kapagi yada ingilzce ismi ile coverinda usteki tuslar icin yer olmadigindan mecburen ya airbagi orjinalinde tuslu olan ama kazali yada cikma airbag ile degistirmek kaliyor ama ben komple airbag degisimini pahali buldugum icin sadece airbagin kapagini yani coveri ni degistirmeyi tercih ettim, coveri ise cinden aliexpress den aldim, bizim orjinal airbag ilk resimdeki gibi ama bizim ihtiyacimiz olan airbag ikinci resimdeki gibi olmasi gerekiyor ki tus takimi icin yer acilsin direksiyonun uzerinde

orjinal airbag direksiyon :

z5dGV4.jpg

Ihtiyacimiz olan aribag ise asagidaki gibi olmasi zorunlu

9okYEo.jpg

göründügü gibi yanlarinda tus takimlari icin yerler var.

ama ben komple airbag yerine daha ucuz olan sadece dis kapagi degistirdim airbagi cikartip yeni aldigim kapaga taktim asagidaki resim aldigim airbag kapagi cover

rMP07V.jpg

nM1b11.jpg

7gRB9m.jpg

buda airbagin cikmis hali

g8mbl2.jpg

ljn4Bb.jpg

En sonda sistemin tamamen bitmis hali ve montaj edilmis hali asagidaki gibi duracak

1vz7np.jpg

Son düzenleme:

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah elinize sağlık Güle güle kullanın

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah elinize sağlık, gule gule kullanin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah ellerine sağlık . Tam orjinal olmuş

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Paylaşım için teşekkürler.

ikula

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hız sabitleyici için mekanik aksamı bağladıktan sonra çalışıyor mu? Serviste bilgisayara bağlayıp sistemi aktif etmek gerekli mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2013 Fluence Joy Aracıma Takacağım İnşallah Yakın Zamanda...

fuk_18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araci servisde bilgisayara baglayip aktif etmek gerekiyor yada elinizde var ise renualt clip cihazi onun ilede acmak sart onu yazmayi atlamisim sistemi otomatik görmüyor takinca butun malzemeleri mecbur actirmak sart.

ayhan588

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a arkadaşlar bende de 2006 dinamik var hız sabitleyici yok yardımcı olurmusunuz

fuk_18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yardimci olalim nasil yardim gerekiyor

S.a arkadaşlar bende de 2006 dinamik var hız sabitleyici yok yardımcı olurmusunuz