Meriva'ya dizel dopingi

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1391383115866.jpg

Opel'in yeni nesil 1.6 lt CDTI dizel motoru Meriva'da kullanılmaya başlandı. Yeni 1.6 litrelik turbo beslemeli dizel motor, 136 bg güç ve 320 Nm tork üretiyor. Dizel motor ile 100 km.'de 4.4 lt. yakıt tüketimi ve 116 g/km emisyon değerine sahip Opel Meriva, mart ayında Türkiye pazarında satışa sunulacak.

http://www.sabah.com.tr/Otomobil/2014/02/03/merivaya-dizel-dopingi

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizim dCi nin aynısı değilmi 1.6 130 luk çok benziyor hırkıslar :D bir şeyide kendiniz yapın

ertuğrul güler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizim dCi nin aynısı değilmi 1.6 130 luk çok benziyor hırkıslar :D bir şeyide kendiniz yapın

bu motor zaten 5-6 senedir var fiat-alfaromeo-lancia gibi markalarda değişik versiyonlarıyla kullanılmakta renault daha sonra yaptı 1.6 dizeli. bilgilendirmek istedim:D

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu motor zaten 5-6 senedir var fiat-alfaromeo-lancia gibi markalarda değişik versiyonlarıyla kullanılmakta renault daha sonra yaptı 1.6 dizeli. bilgilendirmek istedim:D

Allah Allah :S iyi oldu bunu öğrendiğim :D ama mercedes citan ı çıkardığında da herkesin yorumu benim ki gibi olmuştu ordan hatırlıyorum veyahut başka bir markaydı unuttum :) ama bu motor gerçekten çok iyi derecede bir çok test sürüşünü izledim herkes olumlu diyor :eyv :eyv

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah Allah :S iyi oldu bunu öğrendiğim :D ama mercedes citan ı çıkardığında da herkesin yorumu benim ki gibi olmuştu ordan hatırlıyorum veyahut başka bir markaydı unuttum :) ama bu motor gerçekten çok iyi derecede bir çok test sürüşünü izledim herkes olumlu diyor :eyv :eyv

yakıtta dci daha başarılı

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakıtta dci daha başarılı

cdti dCi nin eline su dökemez zaten abi :eyv opel malesef dizel motor yapamıyor tasarım güzel fakat iş dizel motorlara gelince malesef beceremiyorlar herkes biliyor opel in motorlarını söylememe gerek yok düşmanlığımdan demiyorum yani

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor fiatın zaten arkadaş belirtmiş ama altın semer vurma olayı. opel tr de bitik bir marka oldu sayelerinde...sıkı, eski bir opel ci olarak astra hariç gerisi tırt onunda hb si. 1.6 180hp lik insignia nın satıldığı(elden çıkardığımız) gün yemin olsun yemek ısmarlamıştım kendime :D