Edc ilk haraket de luk luk ses gelmesi (ÇÖZÜLDÜ)

Abdullah3444

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, bu forumda milletin başına gelenleri buldukları çözümleri yazanlar ile kendi aracımdaki bir çok sıkıntıya fikir yürütebildim ve çözüm buldum o sebepten bir başkasının işine yarar diye bende yaşadığım sorunlar ve çözümlerini yazmak istedim.

2012 edc megane 3 aracım son zamanlarda vitesi D ye takıp gaz vermeden kendi kavramasıyla ilk haraketinde ,gaza bas bırak yaptığımda , D den R ye çekip ilk haraketlerinde bazen ışıklarda beklerken böyle lak lak ses yapıyordu ayağımın altında da vuruntuyu hissediyordum internet üzerinden araştırmalarımda aks boşluk yapmış vs gibi yorumlar vardı bugün Bostancı Özbüyükdere Reno Özel serviste baktırdım ve sorunun Motor alt takozu olduğunu anladık değiştirdik ve şuan tertemiz ses sarsıntı hepsi düzeldi.

Direksiyonu Sola cevirince gacırtı oluyordu Sağa çevirince bişey yok ama sola çevirince fazlasıyla gacır gacır ötüyordu bu problemimizi de sol rot başını değişerek ve sol amortisör takoz bilyalarını alttan sıvı gres ile yağlayarak çözdük.

Bir diğer problemimiz yolda giderken yüksek hızlarda da düşük hızlarda da motordan vuv vuv vuv şeklinde uğultu sesi geliyordu ön teker bilyalarından olduğunu düşünerek usta yolda boşa atarak denedi boşta ses yine vardı ama azdı. Teker bilyalarını değiştiricez geçmezse şanzıman içine bakmamız lazım dedi , ön teker bilyalarını sıfırladık boşa atınca ses kesildi ama vites de yine uğultu devam ediyor. Bunun için haftaya filan arabayı bırakıcam şanzımanı açıp içindeki parçalara bakılacak, yine sonuçları yoruma yazarım, saygılar.

Son düzenleme: