Direksiyon üzerinden çağri sonlandirma sorunu

gokhans23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. 2021 model Clio 5 Joy paket aracımda direksiyondan çağrı sonlandırmayla ilgili bir problem yaşıyorum. Bluetooth üzerinden bir arama yaptığımda, eğer karşı taraf aramayı cevaplarsa, konuşma sonrası direksiyon üzerindeki arama sonlandırma tuşundan aramayı sonlandırabiliyorum. Ancak, eğer karşı taraf cevap vermezse, direksiyon üzerindeki tuşla aramayı sonlandıramıyorum. Yalnızca radyo üzerindeki OK tuşuna basarak sonlandırabiliyorum. Konu hakkında Renault servisiyle yaptığım görüşmede bir servis görevlisi aynı paket başka bir araç üzerinde deneme yaptığını, o araçta cevaplanmayan çağrıyı diresiyon üzerindeki tuşla sonlandırabildiğini söyleyerek aracı servise getirmemi istedi. Aracı geçen gün servise bıraktım ancak denemeyi yapan arkadaş izinde olduğundan başkası ilgilendi ve bana bu durumun tüm Clio 5 araçlarda standart olduğunu, bunun bir arıza olmadığını söyledi. İki farklı açıklama nedeniyle şüpheye düştüm ancak araca acil ihtiyacım olduğundan fazla uzatmadan gidip teslim almak zorunda kaldım. Aynı araca sahip arkadaşlar da böyle bir sorun yaşıyor mu bilgilendirebilirse sevinirim. Teşekkürler.

Serdarmete

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar , sabah deneyip sonucu yazacağım.:)

Serdarmete

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar , bugün denedim ve sendeki gibi değil , yani bluetooth ile bağlıyken bir yeri arıyorum ve direksiyondaki tuşdan çağrıyı kesebiliyorum , 3-5 kez denedim .
Yani servis bi bakmalı sanırım sendeki durum normal değil.

gokhans23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar. Yardımın için teşekkür ederim. Serviste konuştuğum biri daha bunun normal bir durum olmadığını söyledi. Tekrar götürüp baktıracağım.

Serdarmete

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Götürmeden önce ekrandan fabrika ayalarına almayı denermisin , bu işe yarayabilir. Olmazsa götürürsün servise.

gokhans23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onu daha önce servise götürdüğümde yapmışlardı ancak sorunu çözmedi. Haftaya Salı gününe randevu verdiler. Umarım bu sefer çözebilirler. Sonucu buradan yazarım. Yardımın için tekrar teşekkür ederim.

Serdarmete

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rica ederim , kazasız sürüşler dilerim.nasıl memnunmusunuz 5 den.

gokhans23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim, size de. Evet, memnunum. Benim işimi fazlasıyla görüyor.

gokhans23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu, attıkları bir yazılımla çözdüler. Artık düzgün çalışıyor. Yardımınız için tekrar teşekkürler.