Clio2 HB 2004

gaziahmet

Kayıtlı Üye
27-Gaziantep
Sevgili arkadaşlar bu gün havalandırma filtresini söktüğümde filtrenin arka kısmındaki boşlukta az bir yağla karşılaştım bezle sildim temizledim.Bunun sebebi ne olabilir, normalmidir.
Birde buji giriş kanalları etrafında terleme gibi yağlanma oluyor.Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkürler..

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
havalandırma filtresi derken hava filtresini kast ettiniz sanırım. o bölgelerde yağlanma var ise külbütör kapağından yağ kaçırıyor olabilir. çünkü bujinin etrafında da yağa bulanmış olduğunu söylemişsiniz. büyük ihtimalle külbütör kapağıdır. contası 15 lira işçilik 5 lira.
ustaya gösterin umarım sorun başka yerde değildir.
Sevgili arkadaşlar bu gün havalandırma filtresini söktüğümde filtrenin arka kısmındaki boşlukta az bir yağla karşılaştım bezle sildim temizledim.Bunun sebebi ne olabilir, normalmidir.
Birde buji giriş kanalları etrafında terleme gibi yağlanma oluyor.Değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkürler..

gaziahmet

Kayıtlı Üye
27-Gaziantep
havalandırma filtresi derken hava filtresini kast ettiniz sanırım. o bölgelerde yağlanma var ise külbütör kapağından yağ kaçırıyor olabilir. çünkü bujinin etrafında da yağa bulanmış olduğunu söylemişsiniz. büyük ihtimalle külbütör kapağıdır. contası 15 lira işçilik 5 lira.
ustaya gösterin umarım sorun başka yerde değildir.
Teşekkür ederim inşallah dediğiniz gibidir.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat

gaziahmet

Kayıtlı Üye
27-Gaziantep
Bu arada dün servise götürdüm şöyle bir baktıktan sonra terleme normal sıkıntı yok dedi.Hava filtresini sökmedi bile.Benim şöyle bir yeni sorum olacak geçen sene yağını fazla koymuştu usta ondan olabilirmi diye .

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
olabilir. fazla konulan yağ, bir yerden tahliye edilecektir. akacak kan damarda durmaz hesabı :)
ama fazla konulan yağ, keçelere, subap lastiklerine zarar verir.
Bu arada dün servise götürdüm şöyle bir baktıktan sonra terleme normal sıkıntı yok dedi.Hava filtresini sökmedi bile.Benim şöyle bir yeni sorum olacak geçen sene yağını fazla koymuştu usta ondan olabilirmi diye .

gaziahmet

Kayıtlı Üye
27-Gaziantep
Bu Clio2 HB 2004 lere dodurulacak yağ miktari 4 litremi Nurettin bey.
Clio II 1.2 16VKapasite 4,8 litre, Filtre kapasitesi 0,15 litre
Araştırarak buldum teşekkür ederim herhalde bu doğrudur.

Son düzenleme:

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
doğrudur olabilir.