Boğaz kelebeği mi? Rölanti ayar valfi mi?

sukrumerall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buji kablolarını (motorun alt tarafındaki) biraz sağ sol oynadıktan sonra bir süre düzelir gibi oluyor çok garip

Sent from my iPhone using Tapatalk

ahmethan55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorun bendede var 1.6 16 v clio rolanti valfi degisti serviste sorun hala devam ediyo kelebekte temizlendi sonuca varamiyorum rolantide titreme yapiyor ve vites küçûtme yaparken fren debriyaj yapinca stop ediyor

osmankulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese hayırlı akşamlar. İki gündür karşılaştığım bir problem var arkadaşlar. 98 model Twingom var. Araç benzinde iken, gaza geçinceye kadar tekliyor. Bende benzin bitti sanıp tekrar aldım. Ama sorun yine çözülmedi. Tamirci ye gittiğimde rölanti valfi dedi. Gaza geçince sorun yok, ama benzinde iken yemiyor. Sizce sorun nedir? Bir de az önce farkettim, gazda iken rölanti yüksek gibi geldi.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Herkese hayırlı akşamlar. İki gündür karşılaştığım bir problem var arkadaşlar. 98 model Twingom var. Araç benzinde iken, gaza geçinceye kadar tekliyor. Bende benzin bitti sanıp tekrar aldım. Ama sorun yine çözülmedi. Tamirci ye gittiğimde rölanti valfi dedi. Gaza geçince sorun yok, ama benzinde iken yemiyor. Sizce sorun nedir? Bir de az önce farkettim, gazda iken rölanti yüksek gibi geldi.
Sağlam bir valf takıp denemekte fayda var...

F.Kulpu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm bende de 1.6rxt 8valf var aynı sorunları yaşıyorum eyer sonuç alırsan yaz bide rollenti valfi rollenti motoruysa ben onuda değiştirdim sonuç alamadım yine aynı şimdide beyinden diye şüpheleniyoruz benim bilader motor ustası ben kaportacı yım ama yinede yapamadım