ArkadaŞlar lÜtfen yardimci olunuz modus um Ön sol taraftan su aliyor...

ümit yaşar çelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bende yeni bir Modus 1.4 16 V.Dynamıc Stil Paket sahibi oldum.Arabayı çok sevdim fakat tavanda sunruf un sol tarafından ön sol paspasın altındaki saklama gözüne su sızıntısı oluyor.Tahliye hortumunda tıkanıklık var,bu hortuma nasıl ulaşırım yardımcı olacak olursanız çok sevinirim,zira çıldıracağım

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle aramıza hoşgeldin ve ilk mesajınıza az mesaj gelmesinin sebebi forum adetimiz öncelikle üye tanıtım bölümünden kendinizi tanıtmanız ve sonra sıkıntınızı yazmak kaydı ile size hem renaultta çalışan arkadaşlarımız hemde kişisel tecrübeleri olanlar yardımcı olacaktır.

ümit yaşar çelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben BURSA/Orhangazi de kamuda çalışmakta ve ikamet etmekteyim.1975 doğumluyum,daha önce reno clio rta kullanıyordum,bu arabalar hakkında en ufak bir fikrim yoktu birden internette incelerken karar verdim ve 25 nisan 2014 te bu arabayı aldım.Fakat dediğim gibi bu sorunla karşılaştım.Ayrıca yapı itibariyle çok titiz bir insanım ve bu sorun fazlasıyla canımı sıkıyor.Ayrıca ilginize teşekkür ederim.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle hayırlı olsun tekrardan aracınız. Sıkıntıya gelince durum şu sunrofunuzun periyodik bakımları yapılmamış toz ve pislik tıkamış ve suyu tavan içine su vermekte diğeride öncamın önünde gider var o bölge tıkanmış ve su tahliye lastiğinizin içi dolmuş klasik sorundur orayı temizlerseniz sorununuz ortadan kalkacaktır.

ümit yaşar çelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim arkadaşım olayın bende farkındayım fakat o ön camın oradaki tahliye hortumuna nasıl ulaşabilir vede temizleyebilirim ayrıntılı yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim arkadaşım olayın bende farkındayım fakat o ön camın oradaki tahliye hortumuna nasıl ulaşabilir vede temizleyebilirim ayrıntılı yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

Ben daha önce kangoo da yaşadım ve umarım seninki benim yaşadığım sorunla aynı olmaz. Çünkü kaputu açıp camla kaput arasındaki su tahliyesi üzerindeki siyah plastik parçayı açman gerek sonra sol sileceği çıkartıp çamurluk bölgesindeki kağucuk plastik tahliye filtresine ulaşacaksın ordaki ağaç dalları pislik vs ne varsa elinle çıkartıp biraz sıçak su ile oluğu açıcaksın eğer sistem kangoodaki gibiyse böyle o zaman kurtulacaksın fazla suyu sürücü tarafındaki havalandırmadan sana damla damla atmayı kesecek ve sorunun ortadan kalkıcak umarım şekli aynıdır kendin kolayca çözebilirsin geçmiş olsun şimdiden :eyv

White

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya bende yen,y,m ama galiba konununda yeri değil .kusura bakmayın.ama bnada yardımcı olurmusunuz.megane 3 ses ayarları ile ilgili bana nasıl en ii ayarı yapabilirim yardım edermisiniz??

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizden de ricam üye tanıtım bölümünden kendinizi tanıtmanız ve sorununuzu yazmanız bu şekilde daha hızlı yardım elde edebilirsiniz white bey

White

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizden de ricam üye tanıtım bölümünden kendinizi tanıtmanız ve sorununuzu yazmanız bu şekilde daha hızlı yardım elde edebilirsiniz white bey
ya şöyle yapsak sorum şu megane 3 hb ses ayarını en i şekilde hngi ayarlar yapmam gerekiyor+hopörlor ne takabilirim sesi tok alabilmem için ilvae birşeyler yapmadan sadece hopörlor olarak yada bana yönlendirilcek bir kardeş varmı?

ümit yaşar çelik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karahan bey ilginize teşekkür ederim.o bahsettiğiniz parçayı foruma yazmadan önce zaten sökmustum, fakat bu arabanın tahliye hortumu ön sol direkle beraber aşağıya iniyor,iç taraftan el yordamıyla ulaşamadım dıştan ise camın etrafındaki direkle paralel inen plastik aksaamı sökmeye ise cesaret edemedim sizden veya bu konu hakkında net bilgiye sahip olan arkadaşlardan yardimlarinizi bekliyorum.teşekkürler.