Aracım su alıyor

senolll

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba,

arkadaşlar aranıza yeni katıldım,aracım scenic 3 2012 makyajlı kasa iki haftadır aracı kullanmyorum çok ta yağmur yağdı ve dün akşam aracıma bindiğim zaman paspas altındaki kapaklı kısmın içinin komple su olduğunu fark ettim bu su nasıliçeri girmişitr arkadaşlar başına gelen varmı acaba..şimdiden teşekkürler

sntrk61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim eski aracımda aynı sorun oldu silecek diplerinden çekmişti suyu belki sizinki farklıdır ama aynı olay başıma geldiği için paylaşmak istedim.

perende

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, ben de scenic 2005 aldım. Aracı aldığımda alt döşemelerdeki kutuların içinin ıslak olduğunu farkettim. İçindeki suyu temizledikten sonra saç kurutma makinesiyle güzelce kuruttum. Arkadaki kutularda ıslaklık yoktu. Ben satan kişinin aracı temizletirken içeri su kaçırdığını düşünmüştüm ki dün İzmir'de kuvvetli bir yağmur yağana kadar. hemen aracı kontrol ettim ve tekrar aynı ıslaklığı gördüm. Sunroof kanalları diye düşünen arkadaşlar varsa ben sunroof temizliğini yeni yaptırdım. Direksiyon milinin olduğu bölgeyi kontrol ettim ve oradan bir ıslaklık buldum. Oradan olabileceğini düşünüyorum. Kontrol ettireceğim ama daha tecrübeli arkadaşların bildikleri birşeyler varsa paylaşırlarsa sevinirim. şimdiden ilgilenecek arkadaşlara teşekkür ederim.

ekenemre02

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 de başıma gelmişti ön de kaputla camın oradaki panjur gibi olan yerde sağda solda su giderleri var onlar tıkanmıştı içine su almıştı petrolde basınçlı suyla onları açtım daha da sıkıntı çıkarmamıştı bi bak derim

kemo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de durum aynı. 2010 Grand Scenic (7k) aracı alalı bir ay olmak üzere. Dün içini yeni temizleme fırsatı bulmuştum ki saklama gözlerini açtığımda içlerinde su olduğunu üzülerek gözlemledim. Hemen çevremdeki araç sahiplerine danıştım; cam tavan su sızdırmış olabilir diyenler, stop lambalarında işlem varsa diplerindeki silikonsuz yerlerden su girmiştir diyenler, aracın gider kanallarında tıkanıklık vardır diyenler oldu. İstanbul'da (tercihen Anadolu yakasında) bu işin erbabı bir usta önerebilir misiniz? İç döşemelerin suyla günden güne çürümesini istemiyorum.

Geçen hafta aracın yağ ve filtre bakımlarını yaptırmıştım ve ön camın önündeki paneli tamircim sökmüştü. Belki düzgün takılmamış olabilir diye düşünmeye başladım yukarıdaki yanıtları okuyunca.

merhaba,

arkadaşlar aranıza yeni katıldım,aracım scenic 3 2012 makyajlı kasa iki haftadır aracı kullanmyorum çok ta yağmur yağdı ve dün akşam aracıma bindiğim zaman paspas altındaki kapaklı kısmın içinin komple su olduğunu fark ettim bu su nasıliçeri girmişitr arkadaşlar başına gelen varmı acaba..şimdiden teşekkürler

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bende de durum aynı. 2010 Grand Scenic (7k) aracı alalı bir ay olmak üzere. Dün içini yeni temizleme fırsatı bulmuştum ki saklama gözlerini açtığımda içlerinde su olduğunu üzülerek gözlemledim. Hemen çevremdeki araç sahiplerine danıştım; cam tavan su sızdırmış olabilir diyenler, stop lambalarında işlem varsa diplerindeki silikonsuz yerlerden su girmiştir diyenler, aracın gider kanallarında tıkanıklık vardır diyenler oldu. İstanbul'da (tercihen Anadolu yakasında) bu işin erbabı bir usta önerebilir misiniz? İç döşemelerin suyla günden güne çürümesini istemiyorum.

Geçen hafta aracın yağ ve filtre bakımlarını yaptırmıştım ve ön camın önündeki paneli tamircim sökmüştü. Belki düzgün takılmamış olabilir diye düşünmeye başladım yukarıdaki yanıtları okuyunca.
Taban dosemesindeki islaklıgı takip edip suyun nereden geldiğini bulmaya çalışın

34VR1415

Sosyal21

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön cam ile kaput arasında yani silecek dibine yakın yerlerde 2 tane sağ sol gider var. Onlar tıkanmıştır. Plastik aksamı sökünce görürsün. Tazyikli su veya su hortumunu sok içine suyu aç pisliği alttan dışarı atsın.

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kemo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akşam iş çıkışı Kartal sanayide bir özel servise girip durumu anlattım. Usta, bir bidona su doldurup arabanın ön camının sol ucuna ve sağ ucuna bolca su döktü. Sol taraftan tekerlek altına hiç su akmadı, sağ taraftan ise hemen asfalta su aktı. Sol ön su giderimin tıkalı olduğunu, gideri aşan suyun kabin içine sızdığını söyledi. Bir saatlik bir işlem gerektiğini, 60lira işçilik ödemem gerekeceğini ama akşam saat artık 7 olduğu için bugün yapamayacağını söyledi. İş yerinden izin aldığım bir vakit gidip yaptırmam gerekecek. Akşam yaygın bir video sitesinde "Water in Renault Scenic" şeklinde arama yaptım ve giderin nasıl açılacağını İngiltere ve Fransa'daki kullanıcıların videolarından öğrendim ama yine de kaput altına kendim ellemekten çekindiğim için gidip ustaya yaptırabilirim. Videolardan öğrendiğime göre bu sorunun çok çabuk halledilmesi gerekiyormuş, çünkü su elektrik devrelerine sızdığı zaman cam açma devrelerini ve elektrikli park frenini bozuyormuş. Benim aracımda da Park Frenini Kontrol Ettiriniz uyarısı çıktığı için acele etmem gerekiyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Akşam iş çıkışı Kartal sanayide bir özel servise girip durumu anlattım. Usta, bir bidona su doldurup arabanın ön camının sol ucuna ve sağ ucuna bolca su döktü. Sol taraftan tekerlek altına hiç su akmadı, sağ taraftan ise hemen asfalta su aktı. Sol ön su giderimin tıkalı olduğunu, gideri aşan suyun kabin içine sızdığını söyledi. Bir saatlik bir işlem gerektiğini, 60lira işçilik ödemem gerekeceğini ama akşam saat artık 7 olduğu için bugün yapamayacağını söyledi. İş yerinden izin aldığım bir vakit gidip yaptırmam gerekecek. Akşam yaygın bir video sitesinde "Water in Renault Scenic" şeklinde arama yaptım ve giderin nasıl açılacağını İngiltere ve Fransa'daki kullanıcıların videolarından öğrendim ama yine de kaput altına kendim ellemekten çekindiğim için gidip ustaya yaptırabilirim. Videolardan öğrendiğime göre bu sorunun çok çabuk halledilmesi gerekiyormuş, çünkü su elektrik devrelerine sızdığı zaman cam açma devrelerini ve elektrikli park frenini bozuyormuş. Benim aracımda da Park Frenini Kontrol Ettiriniz uyarısı çıktığı için acele etmem gerekiyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İyi düşünmüş sünüz küçük esnaf da ekmek yesin , işlem basit fakat anahtar lazım dikkat gerekli

34VR1415

poseidon999

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Silecekleri sök, altındaki plastiği sök sağlı sollu 2 tane su gideri göreceksin. Onları sert bir tel vasıtasıyla temizle.
Megane 2 ve Scenic grubunun bir çoğu maalesef su alıyor.
Ben baya çektim bu su işinden.